Новини » Політика

Пєсков радить звертатися до слідчих з питаннями про місцезнаходження українських кораблів

Захоплені Росією українські артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» в порту Керчі, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков переадресував до слідчих органів питання про місцезнаходження українських кораблів, затриманих у Керченській протоці.

На прохання прокоментувати повідомлення ЗМІ про зникнення кораблів із причалу в Керчі Пєсков сказав: «Я не можу відповісти на ваше запитання. Це не входить до поля уваги (Кремля, – ред.). Це прерогатива слідчих органів, які пред’являють обвинувачення (в рамках кримінальної справи, – ред.)».

«Потрібно звертатися до них. Наскільки ми розуміємо, кораблі є – не знаю, як це точно називається – речові докази або ще якось. Але вони мають стосунок до (кримінального) провадження, яке нині ведеться», – зазначив прес-секретар Путіна.

«А де вони, я наразі не можу сказати. Вам потрібно звертатися до слідчих органів», – сказав Пєсков.

Нагадаємо, 25 листопада, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

Вночі з 25 на 26 листопада відбулося засідання РНБО, під час якого рада одноголосно закликала президента запровадити воєнний стан в Україні.

26 листопада Верховна Рада України підтримала Указ Президента про воєнний стан.

Він запроваджується у 10 областях України – це Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області. Конституційні права жителів цих областей не обмежуватимуться, поки Росія не зробить наземну агресію. Воєнний стан вводиться 28 листопада з дев’ятої ранку. Триватиме він до 27 грудня.

Порошенко також звернувся до Путіна з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців.

Рада Безпеки ООН скликала термінове засідання щодо України.

Loading...