Новини » Київ 4 грудня, 2018, 21:13
Кличко: У 2019 році в столиці буде збільшено фінансування освітньої, медичної, транспортної галузі
Міський голова Києва Віталій Кличко
Міський голова Києва Віталій Кличко

Бюджет Києва на наступний рік запланований на рівні 55 мільярдів гривень. У 2019 році освітня, медична, транспортна галузі отримають фінансування не менше, а деякі навіть більше, ніж попереднього року.

Про це повідомив Міський голова Києва Віталій Кличко, закликаючи депутатів Київради прийняти до розгляду проект бюджету столиці на 2019-й рік та ухвалити його в першому читанні, інформує офіційний сайт міського голови Києва kiev.klichko.org.

«Щороку ми збільшуємо бюджет Києва. Бюджет столиці в 2014 році був меншим, ніж борг міста. Борг тоді становив 25 мільярдів гривень. Київ був на межі банкрутства. Сьогодні ж ми плануємо бюджет міста на наступний рік близько 55 мільярдів гривень», – наголосив мер столиці.

Віталій Кличко запевнив, що у 2019 році освітня, медична, транспортна галузі отримають фінансування не менше, а деякі навіть більше, ніж попереднього року. Важливою статтею видатків залишається соціальний захист киян. З 2019 року в Україні розпочнеться запровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі.

«Для оптимізації структури видатків здійснено перерозподіл за окремими бюджетними програмами. Зокрема, по видатках на надання передбачених законодавством пільг громадянам та житлових субсидій малозабезпеченим сім’ям», – зазначив Кличко.

Мер Києва підкреслив, що міська влада планує продовжити придбання житла для учасників антитерористичної операції та інших пільгових категорiй киян, будівництво та реконструкцію закладів освіти, культури, охорони здоров’я, об’єктів комунальної сфери. Чимало коштів спрямують на транспортну інфраструктуру міста. «Йдеться про будівництво метро на Виноградар, продовження будiвництва Подiльського мостового переходу, оновлення Київського фунiкулера», – розповів Кличко.

Як повідомив міський голова, особливу увагу слід приділити модернізації та капітальному ремонту мереж КП «Київтеплоенерго». Орієнтовно на капітальний ремонт тепломереж в бюджеті столиці закладено близько 270 млн гривень.

«Сьогодні ми також фіналізуємо переговори з міжнародними фінансовими установами щодо допомоги в модернізації теплоенергетичного комплексу столиці», – відзначив мер.

Близько 1,5 млрд гривень, з урахуванням субвенції з Держбюджету, передбачено на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг у Києві. «І ми особливу увагу приділимо ремонту дворів і міжквартальних проїздів. На що виділимо 500 млн грн», – сказав Кличко.

Також, відзначив мер, на 2019 рік припадає активна фаза реконструкції Шулявського шляхопроводу.

Загалом, витрати за бюджетом столиці на наступний рік передбачені майже у 55 млрд гривень.

«Прошу взяти до розгляду проект бюджету столиці і ухвалити його в першому читанні. Ми повинні ухвалити збалансований кошторис Києва, щоб наступного року столиця і надалі змінювалася, розвивалася, ставала комфортнішою і гарнішою», – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, міський голова столиці Віталій Кличко заявив, що протягом останніх років столичній владі вдалося збільшити обсяги надходжень до бюджету Києва, що дозволило реалізувати багато необхідних інфраструктурних проектів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 14:56 :25