Новини » Події 3 грудня, 2018, 19:08
Власник «Укрінбанку» вказав, з чиєї вини були зірвані угоди із залучення іноземних інвесторів

Під час кризи 2014-2015 років Нацбанк і Фонд гарантування вкладів фізосіб зірвали угоди із залучення іноземних інвестицій в капітал «Укрінбанку», що, у підсумку, призвело до визнання банку неплатоспроможним.

Про це виданню «Українські новини» заявив власник «Укрінбанку» Володимир Клименко, інформує «Апостроф».

«У нас було кілька пропозицій від інвесторів, серед яких був навіть відомий американський фонд ОРIC в особі його повноважного представника Wings and Freeman Capital. Але всі угоди зірвалися, по суті, через дії Нацбанку або Фонду гарантування вкладів», – стверджує Володимир Клименко.

За його словами, з одним з таких інвесторів, компанією Schneider Brothers, була проведена зустріч в кабінеті у першого заступника голови НБУ Олександра Писарука.

«І той прямо в обличчя сказав потенційному інвестору, який готовий вкласти 1 млрд грн у банк: «Моя вам порада: якомога швидше їдьте з цієї країни». До речі, ми звернулися за цим фактом в Нацполіцію, і там відкрито кримінальне провадження № 12017100070005042 за ч. 1 ст. 364 КК України, оскільки Писарук, на нашу думку, вжив усіх заходів для створення умов ненадходження в «Укрінбанк» міжнародних інвестицій, що в результаті призвело до визнання банку неплатоспроможним», – заявив Клименко.

Банкір повідомив, що з іншим інвестором, ізраїльською компанією ORO VETURES FINANCIAL Advisory Services, «Укрінбанк» підписав попередній договір про інвестування $ 21 млн (близько 500 млн грн). Однак Нацбанк порушив всі розумні терміни для реєстрації інвестиційного договору.

«Реєстрація завершилась 14 грудня, де інвестор отримав право протягом 180 днів ввести гроші в країну. 24 грудня 2015 року ми з представником інвестора прийшли до Катерини Рожкової (тоді – директора департаменту банківського нагляду) з інформацією про те, що візит інвестицій на рахунок очікується 28 грудня. Така дата була обумовлена режимом роботи іноземних банків в різдвяні свята. За тоном і змістом розмови ми зрозуміли, що НБУ схвалив наші дії. Однак в той же день було прийнято рішення про введення тимчасової адміністрації», – зазначив Володимир Клименко.

Власник «Укрінбанку» повідомив, що банк не порушив жодного з пунктів 76-ї статті Закону України «Про банки і банківську діяльність», який містить підстави для визнання неплатоспроможності банку.

Як раніше повідомляли, восени 2015 роки три потенційні інвестори проводили due diligence «Укрінбанку» з наміром придбати пакет в розмірі 25-40% акцій. Згодом основний акціонер «Укрінбанку» Володимир Клименко звинуватив керівництво Національного банку в зриві угод із залучення двох іноземних інвесторів до того, як фінустанова стала неплатоспроможною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 18:58 :28