Новини » Львів 3 грудня, 2018, 16:14
У Бібрці спілкувалися з родичами українського героя Юліана Головінського
У Бібрці спілкувалися з родичами українського героя Юліана Головінського
У Бібрці спілкувалися з родичами українського героя Юліана Головінського

У Народному домі м.Бібрка один з організаторів Товариства української мови, Народного Руху України та сучасного Українського козацтва на Львівщині, історик, громадський діяч Всеволод Іськів презентував авторську книгу «Юліан Головінський. Життя у полум’ї війни і революційної дії».

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на директора Народного дому м.Бібрка Люсю Сурмач.

З вступним словом виступив краєзнавець, історик Тарас Шах.

На заході був присутній Любомир Головінський – племінник Юліана Головінського та його родич по лінії мами Андрій Назаревич.

На презентацію завітали отець-декан Микола Коваль, Бібрський міський голова Роман Гринус, члени міської організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів, містяни, учні Бібрської та Великоглібовицької шкіл, які захопилися книгою, а також живим спілкуванням з родичами українського героя.

Нагадаємо, Юліан Головінський, псевдо Дубик, був провідний і незламний діяч національно-визвольної боротьби, командант бригади Галицької Армії (УГА), один із засновників та активних діячів Української Військової Організації (УВО) та Організації Українських Націоналістів (ОУН), бойовий референт і крайовий командант УВО (1926-27 рр. та 1930 р.), крайовий провідник ОУН (06-09.1930 р.). Народився 1 грудня 1894, Радимно, Польща. Злочинно вбитий польською поліцією 30 вересня 1930 між Бібркою та Великими Глібовичами, нині Перемишлянського району Львівської області. Він планував збудувати підпільний аеродром у Карпатах, закупити кілька спортивних літаків в Америці для вчинення терористичних актів проти польської держави – головного кривдника й жорстокого ката українців Галичини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 11:08 :11