live

Омелян не має права носити військову форму, – Міноборони

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Фото: mtu.gov.ua

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян не має права на носіння військової форми одягу навіть під час воєнного стану.

Про це офіційно повідомили в Міністерстві оборони, інформують «Українські новини».

28 листопада агентство направило запит до Міноборони з проханням роз’яснити, чи мають право носити військову форму одягу цивільні члени Кабінету міністрів України, а також якими документами регламентуються правила носіння військової форми цивільними особами, в тому числі під час воєнного стану в країні.

«Правила носіння військової форми одягу і зразки знаків розрізнення розробляються та затверджуються відповідними центральними органами виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні військові формування, Службою безпеки України, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Носіння військової форми одягу зі знаками розрізнення військовослужбовців особами, які не мають на це права, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом», – йдеться у відповіді Міноборони.

«... право на носіння військової форми одягу мають військовослужбовці, військовозобов’язані під час проходження зборів резервісти, курсанти, ліцеїсти, а також особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку з наданням права носіння військової форми одягу», – підкреслили в листі.

У п. 3 ст. 7 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» дано визначення поняття «військова форма одягу». Це комплект однакових по конструкції і регламентованих за зовнішнім виглядом предметів одягу, взуття і окремих видів спорядження, встановлений для військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань.

Як відомо з біографії Омеляна, він не проходив військову службу в Україні.

Відзначимо, вперше у військовій формі міністр інфраструктури з’явився на нараді щодо воєнного стану 27 листопада. Відповідні фото досі опубліковано на сайті відомства.

Loading...