Новини » Політика 3 грудня, 2018, 4:30
Міжнародне право дозволяє кораблям НАТО зайти до Азовського моря, якщо запросить Україна
Кораблі НАТО. Фото: facebook.com/NATO
Кораблі НАТО. Фото: facebook.com/NATO

Українська влада має звернутися до Північноатлантичного альянсу з проханням про військово-морську місію НАТО в Азовському морі. Чинні норми міжнародного права дозволяють вдатися до такого кроку.

Про це розповів старший викладач Коледжу оборони Балтики, колишній спецрадник командувача армії США у Європі Марк Войджер, – повідомляє Еспресо.TV.

«Ця ситуація в майбутньому загрожує ескалацією і на мою думку, НАТО має повне право, якщо ваше керівництво запросить, відправити кораблі, аби показати, що Азовське море вже міжнародне, а не внутрішньо російське, не тільки Росії і України. Адже теперішня ситуація є загрозою регіональному і міжнародному миру», – наголосив американський аналітик. 

Водночас він зазначив, що це навряд би спричинило до серйозної військової агресії з боку Кремля.

«У конвенції міжнародного права є поняття мирного проходу, навіть військові кораблі однієї країни можуть пройти через територіальні води іншої. Існує Конвенція Монтре 1936 року і є Конвенція морського права 1982 року – все це регулює ситуацію в Чорному морі. Україні слід залучити якомога більше міжнародних інститутів, НАТО, ООН і не дозволити Росії взяти ініціативу правовими методами», – додав Войджер.

Читайте також: У Керченській протоці зафіксовані численні аварії морських суден

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 00:58 :22