Новини » Економіка 3 грудня, 2018, 19:10
Експерт пояснив визначальність у тематиці пенсій «коефіцієнту заміщення»
ZIK
ZIK

Коефіцієнт заміщення – це співвідношення середньої зарплатні до середньої пенсії. У європейських країнах він є більшим за 40%. У ще більш розвинених країнах ­– 60%. Український коефіцієнт заміщення становить 26%. Це говорить про те, що середня зарплатня від середньої пенсії у нас відрізняється суттєво. Тому нам потрібно створити справедливу соціальну систему.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

«Світова організація праці порахувала мінімальну величину пенсій по відношенню до середньої зарплатні в країні, яка забезпечує спокійний перехід працюючого громадянина у статус пенсіонера. Тобто визначила так званий коефіцієнт заміщення. Це співвідношення середньої зарплатні до середньої пенсії.

Такий коефіцієнт має кожна країна. В європейських країнах коефіцієнт заміщення є більшим за 40%. У більш розвинених країнах він становить близько 60%», – розповів гість програми.

Український коефіцієнт заміщення, повідомив Олег Пендзин, сьогодні становить 26%. «Це говорить про те, що середня зарплатня від середньої пенсії у нас відрізняється суттєво», – зазначив експерт.

А щоб підвищити коефіцієнт заміщення, за словами гостя програми, Україні потрібно створити справедливу соціальну систему.

«Потрібно забезпечити людям гідну пенсію, яка буде відповідати  коефіцієнту заміщення», – підкреслив Олег Пендзин.

Нагадаємо, у Державному бюджеті на 2019 рік закладено два автоматичних підвищення пенсій, а також перерахування для 500 тисяч військових пенсіонерів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 21:53 :27