Новини » Політика 2 грудня, 2018, 0:20
Путін не виключив можливості обміну захоплених українських моряків
Затриманий український моряк Юрій Будзило у Київському районному суді Сімферополя, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Затриманий український моряк Юрій Будзило у Київському районному суді Сімферополя, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент РФ Володимир Путін не виключив можливості обміну захоплених 25 листопада 24-х українських моряків на росіян, які утримуються під вартою в Україні.

Відповідаючи на прес-конференції за підсумками саміту G20 на питання про можливість такого обміну, Путін сказав, що українська сторона поки питання про обмін не піднімала.

«Але зараз про це і говорити рано, зараз триває слідство. Нам потрібно підтвердити провокаційний характер дій української влади і зафіксувати це все в юридичних документах... Нам потрібно оформити відповідним чином, а там видно буде», – заявив він.

Путін також заявив, що Росія не буде вводити обмежень для громадян України для в’їзду в РФ після того, як Україна заборонила в’їзд росіянам чоловічої статі у віці від 16 до 60 років на час воєнного стану.

«Ми ніяких обмежень щодо громадян України вводити не будемо. Більше того, ми, навпаки, підемо шляхом лібералізації перебування громадян України на нашій території і лібералізації отримання російського громадянства, якщо хтось із них цього хоче», – сказав він.

Президент РФ також зазначив, що контакти з Україною на вищому рівні не припиняються, незважаючи на те, що розмова з президентом Петром Порошенко після захоплення українських моряків не відбулася.

«У нас контакти на робочому рівні (з Україною) зберігаються. Сподіваюся, так і буде. Що стосується контактів на вищому рівні, то я від них не відмовляюся. Дійсно ця розмова не відбулася, але це не означає, що ми припиняємо будь-яке спілкування. Хоча спілкуватися складно, тому що незрозуміло, про що говорити. Нічого ж не виконується», – заявив Путін.

Він також стверджує, що російські прикордонники затримали українські кораблі тому, що ті «пішли в Керч».

«Навіть після того, як вони (українські кораблі) порушили наші територіальні води, все одно їм прикордонники сказали: «Якщо ви підете в Керч, станьте на стоянку і візьміть лоцмана». «Ні, ми туди не підемо». І відразу ж туди пішли», – описав російську версію президент РФ.

«Наші прикордонники почали їх витісняти тільки тому, що вони пішли в Керч. Хоча при цьому багато разів публічно говорили про те, що міст збираються підірвати. А що прикордонникам було робити? На вимоги зупинитися не підкоряються, почали тікати в нейтральні води», – сказав Путін.

Він підкреслив, що Росія раніше пропускала українські військові судна через Керченську протоку, зокрема 11 вересня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 23:27 :48