Новини » Суспільство

Юраш: Чому найбільша релігійна спільнота України не може мати сприяння з боку держави?

ZIK

Протестанти отримують допомогу в соціальній сфері, греко-католики – у контексті відносин із Ватиканом і отримання патріаршого статусу. Адвентисти сьомого дня одержують допомогу від держави в організації клінік. Тому нема причин для того, щоб найбільша релігійна спільнота України не отримала і зараз державного сприяння.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив український релігієзнавець, політолог Андрій Юраш.

«Я ніколи не чув, аби хтось казав, що нам треба будувати православну державу. Ми живемо у світській державі. Все, що зараз робиться, спрямовано на те, щоб тільки збільшити і утвердити плюралізм у полі варіантності релігійного життя, яке існує уже більш як 400 років», – наголошує експерт.

Участь держави абсолютно зрозуміла й закономірна. Вона допомагає усім релігійним організаціям у реалізації їхніх завдань, зазначає релігієзнавець.

«Протестанти отримують допомогу в соціальній сфері, греко-католики – у контексті відносин із Ватиканом й отримання патріаршого статусу. Адвентисти сьомого дня отримують допомогу від держави в організації клінік. Тож чому найбільша релігійна громада, згідно із соціологічними опитуваннями – це 54 відсотки від усіх прихожан, не може отримувати сприяння від держави?» – обурюється політолог.

Він підкреслює: 30 стаття Закону про свободу совісті й релігійні організації гарантує, що держава буде сприяти реалізації об’єктивних потреб віруючих.

«Зокрема в налагодженні їхніх міжнародних контактів. Тобто те, що робить зараз держава і Президент – реалізація закону, дії в контексті світських засад. До речі, участь держави в процесах – це гарантія того, що в нас і в майбутньому не буде домінуючої структури або церкви», – додає Андрій Юраш.

До слова, у Московському патріархаті обговорюють, як бути після надання Україні томосу.

Loading...