Новини » Суспільство

Вчені зрозуміли, чому діти штовхаються в утробі матері

Вагітність. Фото: pixabay.com

Стусани дитини, які відчуває вагітна жінка, можуть дозволити малюкові «створити карту» власного тіла й у підсумку допоможуть йому в дослідженнях довкілля.

Про це пишуть дослідники з Університетського коледжу та Госпіталю університетського коледжу Лондона в статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, передає УНІАН з посиланням на Naked Science.

Вчені виміряли мозкові хвилі у моменти, коли новонароджені діти смикають кінцівками під час фази швидкого сну. Вони виявили, що швидкі мозкові хвилі та їхня закономірність у новонароджених, відбуваються у відповідній півкулі.

Наприклад, при русі правої руки дитини мозкові хвилі «загоряються» в лівій півкулі мозку, що обробляє дотики правої руки. У недоношених дітей, які в цьому віці, за ідеєю, повинні перебувати в утробі, ці мозкові хвилі найбільші.

Це відкриття припускає, що внутрішньоутробні поштовхи на пізніх стадіях вагітності – під час третього семестру – допомагають розвивати ділянки мозку, що відповідають за чутливість й те, як дитина починає усвідомлювати своє тіло. Швидкі мозкові хвилі, викликані рухом, зникають до того моменту, коли діти досягають віку декількох тижнів.

«Відомо, що спонтанний рух і подальша реакція від довкілля в ранній період розвитку необхідні для правильного картування мозку в тварин – наприклад, у щурів. Ми показали, що це може бути аналогічним й для людей», – пояснює доктор Лоренцо Фабріці.

Loading...