Новини » Політика 30 листопада, 2018, 10:41
В УПЦ КП прокоментували рішення синоду Вселенського патріархату щодо статуту нової церкви
Фото: facebook.com/kyivpatr
Фото: facebook.com/kyivpatr

В УПЦ КП очікують на офіційне отримання детальної інформації про прийняті синодальні рішення та сподіваються, що спільними зусиллями буде завершено підготовку до об’єднавчого собору, на якому затвердять статут нової церкви і оберуть її предстоятеля, який отримає томос про автокефалію.

Про це йдеться в офіційному коментарі прес-центру Київської Патріархії УПЦ КП щодо рішень синоду Вселенського Патріархату, що відбувся, 27-29 листопада, у Стамбулі.

Подаємо текст коментаря у повному обсязі:

27-29 листопада 2018 р. відбулося чергове засідання Священного синоду Вселенського Патріархату, під час якого серед інших питань було розглянуто і питання, які стосуються церкви в Україні.

Ввечері 29 листопада Генеральний секретаріат Священного синоду поширив письмове комюніке, де в пункті «с» сказано:

«c. Finally, in the context of the Ecumenical Patriarchate’s previously-made decision to grant autocephaly to the Church of Ukraine, and in anticipation of the issuance of the Patriarchal and Synodal Tomos, the Holy and Sacred Synod drafted the Ukrainian Church’s Constitutional Charter».

Переклад:

«с. Нарешті, в контексті раніше прийнятого Вселенським Патріархатом рішення про надання автокефалії Церкві України, і в очікуванні видання Патріаршого та Синодального Томосу, Святий і Священний Синод підготував Конституційну Хартію Української Церкви».

Як раніше вже було повідомлено від Генерального секретаріату синоду, після нинішнього засідання буде визначено в грудні дату скликання об’єднавчого собору.

Тож у Київському патріархаті, відповідно до раніше досягнутих домовленостей, очікують на офіційне отримання детальної інформації про прийняті синодальні рішення, в тому числі щодо підготовленого статуту церкви. Київський патріархат висловлює сподівання, що спільними зусиллями всіх залучених до процесу сторін невдовзі буде успішно завершено підготовчу роботу, собор збереться і ухвалить необхідні рішення щодо об’єднання, обрання предстоятеля церкви та затвердження статуту. Після чого, відповідно до раніше оголошених Вселенським Патріархатом рішень, томос про автокефалію буде вручений предстоятелю церкви.


Нагадаємо, під час синоду Вселенського патріархату, 29 листопада, схвалено текст томосу, на основі якого підготовлено пропозиції до статуту нової церкви. Статут буде затверджено на об’єднавчому соборі в Україні, на якому також оберуть предстоятеля єдиної православної церкви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 19:32 :07