Новини » Політика 30 листопада, 2018, 13:19
Орєшкін: Росіяни хочуть нормальну економіку, а не стукати броньованим кулаком по лобі сусіда
ZIK
ZIK

Популярність всередині країни Путіна падає. Навіть ще одна війна, яка завжди піднімала його рейтинги, не зможе змінити ситуацію.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив російський політолог Дмитро Орєшкін.

Путін «образився» на відмову Трампа

Він наголосив: відмова Трампа зустрічатись із Путіним – публічний ляпас, особливо, враховуючи форму, у якій відбулась ця відмова.

«За кілька годин до самої зустрічі, легким рухом кількох пальців надсилається твіт, мовляв, «вибачте, Володю, зараз не до вас, почекайте в коридорі». Усі розуміють, що це програш. Тому в Росії про це стараються говорити якомога менше, сухо проінформували», – каже Орєшкін.

Тож, на його думку, «Путні образиться».

«Він у нас трепетний. Відтак, буде ще більший поворот до ізоляції і намагання давити на всі мозолі «братській» Україні», – вважає політолог.

Адже, на його думку, у Путіна більше не залишається інших маневрів – популярність російського президента всередині країни падає, а закордоном його уже «цинічно» дискримінують.

«Пряма війна з Україною стане розчаруванням (для російського суспільства, – ZIK), однак Путін має у цьому певний досвід. У нього було три сплески популярності і всі вони зв’язані з війною – в Чечні, Грузії та Україні. Однак не прямою, а гібридною – через умовних «шахтарів» та «трактористів», які, начебто купили зброю в воєнторгах. Люди, які не хочуть вірити в конфлікт між Росією та Україною, а хочуть вірити Путіну, якось приймають цю логіку. Та зараз відбулось офіційне пряме зіткнення», – зауважив експерт.

Четверта війна нікого не вразить

Тож, загалом, на фоні пенсійної реформи, росту цін, погіршення економічної ситуації і розчарування, на думку експерта, четверта війна вже не сприйметься із захватом.

«Вона точно не підніме рейтинги Путіна і навіть може опустити. Адже пряма війна з Україною, якби там не розказували про «жидобандерівців», не сприйметься. Все одно, це Україна, більшість із нею воювати не хоче. Особливо зараз, коли люди думають: є значно важливіші речі, наприклад, внутрішня економіка. Мовляв, зайнявся б Володимир Володимирович краще б економікою – зменшив інфляцію, знизив би ціни на бензин. Приблизно такою є повістка дня нинішньої Росії, а не стукання броньованим кулаком по лобі сусіда», – розповів експерт.

Хоча він зазначив: ще років п’ять тому, це було дуже популярно. Адже тоді росіяни були «ситі» і їм хотілось «пограти м’язами». Зараз від таких ігор люди вже втомилися. Однак, Путін недооцінює такі погляди.

«Він може полізти на ніж, адже, як на мене, там очевидна втрата адекватності. Тож до цього потрібно бути готовими. Однак, слід розуміти: якщо таке справді відбудеться, воно явно не підвищить рейтинг Путіна. Тому, думаю, він, як раціональна людина, не піде на таке», – зазначив Орєшкін.

Для росіян історії з моряками не існує

Окрім того, експерт розповів про висвітлення російськими ЗМІ введення воєнного стану в Україні. Там основна теза: Президент пішов на таке, не маючи шансів бути обраним на другий термін.

«Мовляв, таким чином він хотів відсунути дату виборів. При цьому на Україну проектується політичний устрій Росії. Ніхто не хоче оцінити роль Верховної Ради, велика частина якої і не підтримує Порошенка. Тобто, зараз, у певному сенсі, йде пропагандистське викривлення позиції України», – розповів політолог.

Що ж до затриманих українським моряків, то в російському суспільстві про це взагалі намагаються не думати.

«Цього просто немає, про це ніхто нічого не говорить», – розповів Орєшкін.

Та, на його думку, заклики Трампа до Путіна звільнити українських моряків можуть лише усугубити ситуацію. Адже в очах свого базового електорату Путін уже отримав такий «удар в спину» від «проклятого Заходу». Тож, якщо зараз він ще й відпустить українських моряків, це означатиме, що «він взагалі слабак».

«Зараз головна загроза його статусу виходить зовсім не від «західників», лібералів, демократів – інтелігенції і іншої публіки, яку він зневажає, а навпаки – з державного патріотично-мілітарного флангу, у стилі Гіркіна «Стрєлкова». Той звинувачує Путіна у слабкості і в неспроможності включити Донбас у склад Росії. Звинувачує, що «злив» «Новоросію». Тому зараз Путін просто не може відпустити українських моряків, навіть, якби цього і хотів. Адже це сприймуть просто як слабкість», – переконаний Дмитро Орєшкін.

Як повідомлялось, 25 листопада катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗСУ в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі, при цьому було поранено шістьох українських моряків.

Згодом, Київський районний «суд» окупованого Сімферополя заарештував на 2 місяці усіх захоплених моряків, звинувативши їх у незаконному перетині кордону.

Після цього активісти, правозахисники та адвокати повідомили, що моряків етапували із Керчі до Москви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 05:39 :28