Новини » Події Читать эту новость на русском

Росія перекинула в «Бельбек», що у Криму, близько 24 літаків винищувальної авіації. Карта

Російський винищувач. Ілюстративне фото

Росія збільшила кількість стоянок літаків і місць зберігання авіаційного озброєння на військовій частині аеродрому Бельбек поблизу м. Севастополя в окупованому Криму, що підвищує можливості з прийому бойової авіації.

Про це повідомляє Міністерство з питань внутрішньо переміщених осіб і тимчасово окупованих територій України (МінТОТ).

Фото: Міністерство з питань внутрішньо переміщених осіб і тимчасово окупованих територій України
Фото: Міністерство з питань внутрішньо переміщених осіб і тимчасово окупованих територій України

«За результатами обробки супутникової зйомки на відкритих стоянках аеродрому «Бельбек», розташованого поблизу м. Севастополя, виявлено близько 24 одиниць літаків винищувальної авіації, зокрема 16 літаків СУ-27 різної модифікації, вісім літаків – МІГ-29, а також близько 150 одиниць спеціальної автомобільної та військової техніки. За оцінками фахівців, збільшення кількості стоянок літаків і місць зберігання авіаційного озброєння на військовій частині аеродрому може бути використано для підвищення можливостей із прийому бойової авіації, зокрема стратегічної», – повідомляє МінТОТ на сторінці в соцмережі Facebook у п’ятницю.

У міністерстві наголошують, що такі дії Російської Федерації вкотре підтверджують той факт, що вона розглядає тимчасово окупований Крим «виключно як чергову військову базу, що триматиме в напрузі увесь Європейський континент».

«Мілітаризація Кримського півострова призводить до незворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території», – заявляють у МінТОТ.

У повідомленні нагадується, що наприкінці квітня 2018 року повідомлялося про будівництво додаткової смуги нібито для «цивільних потреб» на аеродромі Бельбек.

Loading...