Новини » Політика Читать эту новость на русском

Іван Заєць дивується, як РПЦ «знемагає» в очікуванні дати об'єднавчого собору в Україні

ZIK

РПЦ не терпиться дізнатися, коли буде об'єднавчий собор в Україні. Тож для того, щоб протидіяти об'єднанню і впливати на священиків і громадян, вони поширюють неправдиву інформацію з цього приводу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат І, ІІ, III, IV та VI скликань Іван Заєць.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, яка природа сумнівів Володимира Легойди, голови синодального відділу РПЦ із взаємин церкви зі ЗМІ, який зазначив, мовляв, "Константинопольський патріархат розробив статут для церкви, якої немає в природі", пан Заєць сказав, що це не сумніви, а брехня. 

«Пан Легойда сказав про те, що було ухвалено статут, але він не ухвалював його, а конституційну хартію Української православної церкви, що фактично є проектом статуту. Їм не терпиться дізнатися, коли ж буде об'єднавчий собор в Україні. Це робиться для того, щоб розробляти якісь нові схеми протидії об'єднанню, впливу на священиків і громадян. Це типова російська пропаганда», – відповів Заєць.

Також у відповідь на запитання ведучого про те, чи дату об'єднавчого собору тримають у таємниці з метою безпеки собору, екс-депутат сказав, що є різні мотиви. Йому зрозумілі думки українців, яким не терпиться, щоб швидше цей процес закінчився. Люди хочуть почути або побачити, що написано в хартії, коли буде з'їзд, коли буде томос.

«Томос з'явиться тільки тоді, коли буде об'єднуючий з'їзд, коли буде обраний предстоятель. Але наразі ще нема томосу, є тільки заява надати його. Заява стане томосом, коли цей документ буде в Україні», – пояснив екс-депутат. 

Окрім цього, пан Заєць додав, що навіть сам процес дав дуже багато для єдності України. Більшість громадян підтримують створення помісної церкви і не в урізаному стані, а в усій повноті. Бажано, щоб це був патріарший статус, як ми бачимо в наших сусідів.

«Навіть коли Вселенський патріарх сказав, що Україна ніколи не була канонічною територією російської церкви, він фактично написав справжню історію Росії, де немає місця «священній Русі», як казав Кирило, і доктрині «колиски трьох народів». Це справжня історія, яка починається 200-300 років тому, і це вже величезна заслуга. Для багатьох істориків це шок, тому що треба вже служити істині, а не тим концепціям, які нав'язувала імперія протягом 300 років», – прокоментував гість прогарми.

Нагадаємо, 29 листопада архієрейський синод Вселенського Патріархату підготував проект статуту Української церкви.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Російська Федерація зробила провокацію у Чорному морі, щоб зірвати синод Вселенського Патріархату в Стамбулі.

Loading...