Новини » Суспільство

Довга дорога додому: Чотирьох левів з українського цирку повернули в Африку

Волонтери врятували чотирьох левів, які народилися в неволі в українському цирку. Тварин успішно перевезли до Африки.

Про це пише explorer.life з посиланням на Dailymail.

Мандрівка протяжністю близько 8 000 миль тривала три дні. Після 76 виснажливих годин дороги леви прибули в заповідник «Крага Камма» в Південній Африці. Туди тварин транспортували літаком і автомобілями.

Двійнятам Чарльзу та Каю виповнилося вже чотири роки, їхній молодшій «сестричці» – три роки. Від свого народження леви перебували в цирку і не знали волі. Левеня Натаан народилося не в цирку, але пробуло в неволі близько року.

Тварин врятував активіст Ліонель де Ланге – емігрант з Південної Африки, який зараз проживає в Україні та представляє організацію Lawrence Anthony Earth Organization Ukraine (LAEO). До приїзду в Україну Ліонель рятував звірів з неволі у Східноєвропейському регіоні. Зокрема активіст зміг посприяти визволенню на волю декількох ведмедів з цирків у Східній Європі.

Щоб врятувати левів і транспортувати їх у Південну Африку, витратили близько 32 тисячі фунтів стерлінгів. Кошти допомогли зібрати небайдужі з усіх куточків Земної кулі, які купували на аукціоні футболки з принтами та робили індивідуальні пожертви. Також Ліонелю допомагали й інші експерти та захисники тварин. Зокрема спеціалісти з транспортування тварин турецького центру Intradco Global допомагали левам мінімізувати стрес під час 10-годинного перельоту з Стамбулу (Туреччина) до Йоханнесбурга (Південно-Африканська Республіка). Далі тварини вирушили в заповідник «Крага Камма», а це 14 тис. кв. км савани. Тому левам там буде значно комфортніше, ніж у клітках площею 40 кв. м.

Ліонель де Ланге, який супроводжував левів з України до Африки разом зі своєю дружиною Анною та ветеринаром Михайлом, розповідав, що тварини прибули в заповідник о 8:48 год. Він згадує, що це було просто неймовірно, адже дорога була нелегкою. Особливо хвилюючим був переліт із Йоханнесбурга до заповідника, адже це був кінцевий відтинок дороги. Активіст зазначив, що всі перебували в дуже ментальному та емоційному хвилюванні, оскільки ще шість тижнів тому вони не знали, чи зможуть транспортувати левів так далеко, а ще шість місяців тому – взагалі не були впевнені чи їм це вдасться. Проте їм вдалось, і це був надзвичайно зворушливий момент.

«По всьому світу люди об’єдналися заради цієї справи. Хтось давав великі пожертви, хтось – менші. Але всіх цих людей об’єднала ідея порятунку цих левів, що не може не вражати», – висловив глибоку вдячність жертводавцям Ліонель де Ланге.

Друг Ліонеля Майк Кантор разом з дружиною Айшею також прибув до заповідника. Подружжя пожертвувало близько 14 000 фунтів стерлінгів, щоб допомогти левам облаштувати нову домівку та модернізувати огорожу заповідника.

«Нарешті життя цих левів буде таким, яким воно повинне бути. Адже тварини мають просто лежати на сонці, бігати саваною і полювати, бо для цього вони власне і були народженні, а не сидіти в клітках розважати людей», – додав Ліонель де Ланге.

За його словами, заповідник «Крага Камма» один з найкращих місць для цих левів і він щиро сподівається, що вони примкнуть до одного з прайдів, які живуть в цій місцевості. Активіст також планує в подальшому врятувати ще декількох ведмедів і левів з українських цирків.

Представник компанії Intradco Global, яка допомагала транспортувати левів, Ден Рікер, згадуючи цю подорож, повідомив, що їхня компанія була дуже рада допомогти Anthony Earth Organization Ukraine в перевезенні тварин з України до Південної Африки. Він додав, що реалії сучасного світу такі, що тварини в усіх куточках Землі страждають у цирках і зоопарках і дуже добре, що є такі люди як Ліонель де Ланге, які допомагають тваринам стати справді вільними.

Транспортування левів було нелегке: для цього використали вантажний літак. Також транспортування включало так звані «VIP-послуги» для цих незвичайних пасажирів, а також годування та нагляд персоналу і ветеринара.

«Наша робота полягала в тому, щоб тварини подорожували з мінімальним рівнем стресу і завдяки ретельному плануванню та професійному втіленню нам це вдалося», – сказав містер Рікер.

Паул Кеттчер, який змайстрував спеціальні клітки для транспортування тварин, з трепетом згадує свою першу зустріч з левеням Натааном.

«Вперше я зустрівся з Натааном близько рік назад, коли відвідував левів разом з Ліонелем, і це було просто неймовірно. Якимось дивним способом мені здалось заспокоїти його, оскільки в той час тварини постійно перебували в стресовому стані. Я просто говорив до нього, і він заспокоївся. Це було вражаюче, в той момент ми ніби зрозуміли один одного. На жаль, тварини не мають свого власного голосу в цьому світі. Проте такі люди, як Ліонель де Ланге допомагають їм бути вільними, і це чудово», – повідомив Паул Кеттчер.

Loading...