Новини » Політика 198

Дата об’єднавчого собору буде відома у найближчі дні, – представник президента

Вселенський патріарх Варфоломій. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Під час синоду Вселенського патріархату, 29 листопада, схвалено текст томосу, на основі якого підготовлено пропозиції до статуту нової церкви. Статут буде затверджено на об’єднавчому соборі в Україні, на якому також оберуть предстоятеля єдиної православної церкви.

Про це у Facebook повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Ростислав Павленко.

Подаємо його допис у повному обсязі:

В коммюніке Вселенської патріархії воєдино зведено кілька результатів, тож варто ще раз розставити ухвалене по місцях.

1. На синоді схвалено текст томосу – бо він є основою для інших рішень.

Уже не треба наступних синодів чи окремих рішень.

Томос буде вручено предстоятелю. Але лише після того цей документ стане публічним: як сказав в одному з численних сьогоднішніх інтерв’ю, це документ, який один раз надається одній людині. А після цього – вже дуже скоро – ми його побачимо.

2. На основі тексту томосу підготовлено пропозиції до статуту нової церкви – бо томос має бути частиною статуту (саме ним констатується незалежність церкви), і власне на це спрямовані пропозиції.

Вони будуть розглянуті українськими архієреями щодо включення як складової до статуту, який буде ухвалений на соборі.

Відтак, з ними розбиратися архієреям при підготовці до собору.

3. Собор збереться у грудні. За кілька днів Вселенський Патріарх Варфоломій назве дату (в грудні цього року), на яку буде призначено собор. Архієреї з УПЦ КП, УАПЦ і бажаючі з УПЦ МП зберуться, затвердять статут, оберуть предстоятеля. Він невідкладно поїде до Фанару, співслужитиме з Вселенським Патріархом і отримає томос.

Тож, грудень буде дуже насичений церковними подіями. Як відзначив сьогодні наш Президент, держава свою роль вцілому виконала.

Зараз відповідальна місія – на українських архієреях.

А найближчі кроки, яких чекаємо – це оголошення дати собору і початок роботи з його підготовки.

Нагадаємо, у четвер, 29 листопада, в Стамбулі завершилося засідання синоду Вселенського патріархату, на якому повинні були остаточно визначитися з рішенням про надання автокефалії Українській православній церкві, а також призначити дату об’єднавчого собору церков.

Loading...
Loading...
Loading...