Новини » Політика 30 листопада, 2018, 15:20 блоги
«Ах-ах, в Украине закончилась соль…»
Сергій Костеж
мандрівник, історик
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

«У вас, вероятно, проблемы с солью… Хотите об этом поговорить?», – сказав би один мій знайомий психотерапевт, Ользі Скабєєвій, російській телеведучій. Тій самій, яка кілька днів тому, захлинаючись від удаваного жаху, розповідала в прямому ефірі телешоу разом зі своїм колегою про те, що в Україні закінчується… …сіль.

«В стране, где у власти Петро Порошенко, в магазинах официально закончилась соль»

 

Теж мені, налякали.

Страшно було, якби в Україні закінчився бензин. Або долар. Це взагалі була б катастрофа. Але ж ні – АЗК та АЗС пропонують щоденні знижки на пальне, а долар, який підстрибнув на гривню після запровадження воєнного стану, повернувся на рівень в 28 за гривню.

Тим паче, в Україні все добре із запасами солі, яку видобувають підземним способом на Закарпатті та на Донбасі. Розумники та чиновники вже порахували, що при нинішньому споживанні та експорті солі в Україні вистачить до 3062 року.

Показово, що це не перший випадок, коли російським пропагандистам муляє українська сіль. Півтора роки тому в РФ обсмоктували рейкову історію про те, як в Україні нібито сіллю розраховуються з проїзд в маршрутках


Але чому у російських пропагандистів так тяга до солі? Навіщо ганьбитися дурнею, якщо можна використати справжні проблеми України – черги за доларом, засилля китайських товарів через низьку купівельну спроможність, високі тарифи?

Відповідь слід шукати саме в тому факті, що такі пропагандистські передачі розраховані насамперед на внутрішнього, російського глядача. Для якого, особливо в глибинці, сіль та сірники – досі є предметами «критичної необхідності» або «мінімуму для виживання». Це, до речі, добре показує, що рівень життя в російській провінції не надто виріс, якщо рівень мислення і рефлексії людей лишився той самий, що і 20-30 років тому.

Звертання до солі, як до граничного продукту на межі кризи і відчаю, каже про те, в якому стані перебуває російське суспільство – як економічно, так і ментально, – якщо до нього звертаються саме такими образами.

А от до українського суспільства таке звернення беззмістовне, тому що і продукти давно вийшли з переліку «критичних» для українців, які вже давно навіть в селах користуються запальничками для газових плит, а замість солі значно популярніше скупати гречку та макарони у великих мішках (по 20 кіло). Саме такі картини можна бачити не тільки в АТБ, але і в Ашані при кожному стрибку долара або політичній пертурбації. І це не тому, що українці значно багатші з росіян. Просто тому, що доросліші. Зріліші. Спокійніші.

Так что и вы успокойтесь, уважаемые, если хотите снимать про нас – снимайте про макароны и бидоны с медом, которых у вас нет. А соль оставьте себе – если она утешит вас в вашей тоске, конечно.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 03:02 :29