Новини » Політика 29 листопада, 2018, 22:08
Юрист застерегла від шахраїв у військовій формі
ZIK
ZIK

Якщо хтось бачить людину в камуфляжі, яка, посилаючись на воєнний стан, намагається забрати чиєсь майно, то потрібно негайно викликати поліцію.

На цьому наголосила юрист-кримінолог Ганна Маляр в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

«Сьогодні у ЗМІ про воєнний стан говорять виключно в контексті прав людини, але найперше, що таке воєнний стан – це розширення функціоналу військового командування і перехід до нього функцій органів виконавчої влади, зокрема місцевих адміністрацій.

Так, Президент за потреби може указом створити військові адміністрації, яким надаються дуже широкі повноваження – від затвердження місцевого бюджету і тарифів до конфіскації майна громадян на користь армії», – зауважила Ганна Маляр.

Утім юрист застерегла, що зараз є велика вірогідність появи шахраїв у камуфляжі, які запевнятимуть, що вони – військові. Є ризик, що такі аферисти підуть, передусім, до сільського населення, яке менш обізнане в останніх інформаційних нюансах.

«Посилаючись на заяви офіційних осіб, варто зазначити, що безпосередньо зараз військові не будуть нічого вилучати у громадян. Тому якщо хтось бачить людину в камуфляжі, яка, посилаючись на воєнний стан, намагається забрати чиєсь майно, то потрібно негайно викликати поліцію», – наголосила Ганна Маляр.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану на частині території України. Йдеться про десять областей вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 12:47 :45