Ярошевич: Інформація про розмитнені автомобілі може бути фейковою

ZIK

Цілком імовірно, що заяви Державної фіскальної служби та міністерства внутрішніх справ щодо перших розмитнених автомобілів на іноземній реєстрації – фейкові. Адже наразі Кабмін не подав роз’яснення щодо цієї процедури.

Таку думку під час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова ГО «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич.

Він наголосив: «АвстоЄвроСила» офіційно не брала участі у блокуванні прикордонних пунктів і заявляла про це неодноразово.

«Водночас ми не стримували людей, які вийшли на протест. Та, на жаль, вони не вийшли з нами, коли це було максимально потрібно – під стіни ВР, коли голосували закон», – зауважив Ярошевич.

Він зазначив: ці блокування були «волевиявленням» громадян, які живуть на прикордонних територіях. Адже багато хто із них дійсно заробляв на перевезеннях.

«Вони бастують саме проти того, що ухвалений закон не є для народу», – заявив Ярошевич.

Він зазначив: «АвтоЄвроСила» змінює свою стратегію і боротиметься більше «у законному полі».

«Нами створена уже так звана політична платформа «Сила виборців», готується законопроект, який буде подано до Верховної Ради. Зараз ведемо перемовини із депутатами щодо змін законодавства. Це буде уже більш цивілізовано – через суди. Також подаємо звернення до Конституційного та міжнародного судів щодо невиконання міжнародних договорів, а саме – Стамбульської конвенції», – розповів керівник активістів.

Окрім того, коментуючи нещодавні повідомлення від Державної фіскальної служби та МВС про перші розмитнені автомобілі, він наголосив: не виключає, що ця інформація може бути фейком.

«Сьогодні немає процедури, яка б дала можливість розмитнювати автомобіль через відсутність відповідних роз’яснень від Кабміну. Також ще немає процедури ставлення на облік. Тож, скажіть, це не фейкова інформація? Адже МВС каже, що немає процедури ставлення на облік транспортного засобу, за який заплатили митні платежі», – зауважив він.

Також він зазначив: незрозумілою є і процедура повернення так званої застави, яку потрібно сплатити за ввезене авто, поки відбуватиметься розмитнення.

«Наскільки я знаю, особливо в перевізників, це дуже велика проблема. Адже, заїжджаючи на територію країни, вони повинні залишити такий завдаток. Однак, процедура прийняти ці грошу є, а повернення – немає. Та все ж сподіваюсь, що механізм буде розроблений. Адже зараз при перетині кордону беруть 100-відсоткову суму. Відповідно половина все одно залишатиметься у якомусь резерві. Потрібно знайти механізм для повернення цих коштів на рахунки. Чекаємо роз’яснень від Кабміну і будемо бачити, як це відбуватиметься далі», – розповів Олег Ярошевич.

Як повідомлялось, 23 листопада Петро Порошенко підписав закони №8487 та №8488, які легалізували ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Раніше поправки до законопроектів викликали хвилю невдоволення у власників авто на єврономерах. А ГО «АвтоЄвроСила» оголосила масові протести.

Згодом активісти почали перекривати прикордонні доїзди до прикордонних пунктів пропуску на Львівщині і Волині. Так, 26 листопада Патрульна поліція Львівщини повідомила, що через протест «євробляхарів» на кордоні з Польщею застрягли сотні автомобілів.

Поліція Волині розпочала кримінальні провадження за фактами блокування транспортних комунікацій та групового порушення громадського порядку на пункті пропуску «Ягодин».

Через блокування МЗС Польщі навіть закликало уникати перетину кордону, а Президент України Петро Порошенко пообіцяв президентові Польщі Анджеєві Дуді, вирішити проблему.

Згодом, 27 листопада, мітингувальники таки розблокували рух на кордонах. 

Loading...