Новини » Політика 29 листопада, 2018, 20:32
Томос є запорукою стабільності для України, – історик
ZIK
ZIK

Томос – це однозначно запорука стабільності нашої держави. Релігійні конфлікти, які інспіруються із зовнішнього боку, вони нам псують життя.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив історик Кирило Галушко.

Гість програми зауважив, що всі негаразди та конфлікти України з отриманням томосу не припиняться. За його словами, це може дати початок новим конфліктам.

«Та сподіваюся, що ці конфлікти будуть лише правові, а не насильницькі. Але томос  – це однозначно запорука стабільності нашої держави. Бо релігійні конфлікти, які інспіруються із зовнішнього боку, вони нам псують життя», – зазначив Кирило Галушко.

Історик вважає, що українська церква таки отримає автокефалію, бо Константинопольський патріархат – це структура дуже давня, досвідчена і жодних заяв просто так не робить.

«Вони дійсно міркують дуже широкими проміжками часу, вони міркують століттями. І якщо було оголошено, що воно буде, то воно дійсно буде. Цьому передувала велика робота. Зрозуміло, що для цього дозріли не лише внутрішньо українські політичні чинники, але й ситуація у світі і в глобальному православ’ї.

Тобто тут відбувається дзеркальне відображення того, що робить Росія у світі і РПЦ у церковному світі. Це перетягування ковдри під Москву, що починає залякувати з точки зору Путіна інші великі держави, а з точки зору церковних справ – Вселенський Патріархат, оскільки такий переділ власності стався вперше за 2000 років», – додав Кирило Галушко.

Нагадаємо, 27 листопада у Стамбулі почалося триденне засідання Синоду Вселенського Патріархату, на якому, як очікується, ухвалять рішення про затвердження томосу про автокефалію для Української православної церкви.

Сьогодні, 29 листопада, архієрейський синод Вселенського Патріархату підготував проект статуту Української церкви.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Російська Федерація зробила провокацію у Чорному морі, щоб зірвати Синод Вселенського Патріархату у Стамбулі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 06:54 :09