live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Пєсков стверджує, нібито Керченська протока працює без обмежень для українських суден

Керченська протока. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У Кремлі заявили, що Керченська протока відкрита для судноплавства, зокрема й для українських суден.

«Мені невідомо про те, що якісь обмеження зараз існують. Навпаки, нам відомо, що Керченська протока працює в звичайному режимі. Ви знаєте, що іноді через погодні умови порт Керчі, який грає роль адміністрації, може приймати рішення щодо регулювання навігації», – цитує Пєскова Інтерфакс-Україна.

Раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що Російська Федерація заблокувала прохід суден в порти Маріуполя і Бердянська в Азовському морі. За даними Омеляна, через Керченську протоку пропускаються лише судна, які направляються в російські порти.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

28 листопада президент Порошенко підписав закон про затвердження указу Про введення воєнного стану в Україні.

Рішення про введення воєнного стану прийнято в зв’язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. В результаті незаконних дій російських силовиків, 25 листопада було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Росіяни стверджують, що кораблі ВМС України вдерлися у «територіальні води РФ». Українців взяли під варту до 25 січня 2019 року.

Loading...