Новини » Регіони 29 листопада, 2018, 14:11
Намісник Почаївської лаври повідомив, що відбувається у святині
Свято-Успенська Почаївська лавра. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН
Свято-Успенська Почаївська лавра. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН

Почаївська лавра, що на Тернопільщині, живе за встановленим порядком. Жодних змін у зв’язку з рішенням Кабміну щодо приналежності культових споруд поки не відбулося.

Про це йдеться у зверненні намісника Почаївської лаври митрополита Володимира, опублікованому на сайті Почаївської лаври.

«Останнім часом до нас в Лавру надходить велика кількість повідомлень і телефонних дзвінків, в яких небайдужі люди запитують, чи не відбуваються провокації і напади на Лавру.

Владика Намісник і братія Почаївської Лаври щиро дякує усім за турботу і хвилювання, і повідомляємо, що спроб захоплення Лаври до цього часу не відбувалося. Зараз в обителі та навколо неї все спокійно. Насельники Лаври живуть за встановленим порядком, здійснюються уставні богослужіння. Двері Лаври відкриті для всіх бажаючих помолитись і вклонитись святиням», – йдеться у зверненні.

Митрополит Володимир попросив вірян молитися за мир та «не вірити чуткам та не поширювати неперевірену інформацію».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів скасував рішення про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври, що у Тернопільській області.

Рішення було прийняте на засіданні уряду в середу, 28 листопада.

Раніше реєстратор КП «Струсівське» зареєстрував право на користування комплексом споруд лаври в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за релігійною організацією «Почаївська Свято-Успенська лавра».

Таким чином УПЦ МП отримала в оренду до 2052 року шість споруд Почаївської лаври: Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, архієрейський будинок, дзвіницю та надбрамний корпус.

Ці споруди спробували вилучити зі складу заповідника у 2003 році за часів прем’єра Віктора Януковича.

За фактом передачі будівель Почаївської лаври у користування або оренду УПЦ МП поліція відкрила кримінальне провадження.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:30 :17