Новини » Політика 29 листопада, 2018, 21:44
Кравчук зізнався, що реакція на заяву трьох попередніх президентів України була негативна
ZIK
ZIK

Ми зробили заяву щодо воєнного стану, бо хотіли, щоб його ввели без негативних наслідків. Коли я подзвонив Голові Верховної Ради Андрію Парубію щодо оприлюднення заяви перед депутатами, то відповідь була практично негативна.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив перший президент України Леонід Кравчук.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, чому він у понеділок прийшов у стіни Верховної Ради, пан Кравчук сказав, що чув про те, що може бути дуже гостра і навіть конфліктна ситуація під час прийняття закону про воєнний стан, тому що політичні сили розійшлися в думках.

«Тому ми вважали, що наше слово могло б сприяти пом'якшенню гостроти на одному фронті і розумінню ситуації на іншому. Наша заява не була проти того, щоб вводити воєнний стан, ми хотіли добитися примирення, щоб ввели, але без наслідків, які могли б зашкодити українському суспільству. Ми думали, що наш досвід може посприяти не загостренню, а пом'якшенню з двох боків», – пояснив Кравчук.

Пан Кравчук розповів, що коли була готова спільна заява трьох президентів, він подзвонив Голові Ради з кабінету Леоніда Кучми. Він повідомив пана Парубія, що президенти хочуть передати йому заяву, щоб депутати почули їх думку. 

«Відповідь була практично негативна. Пан Парубій нам сказав, що ми будемо розглядати лише питання про введення воєнного стану. І воно може тлумачитись – або ввести, або не ввести. Останнє може бути не потрібним для цього. Я сказав, що тоді ми мусимо проінформувати громадськість», – сказав перший президент України.

Також пан Кравчук додав, що він законослухняна людина. Закон прийнятий, і наше завдання – його виконувати та слідкувати і домагатись, щоб він виконувався правильно всіма суб'єктами цього виконання і чиновниками, і ЗМІ.

«Я побоююсь, що знайдуться люди, а вони завжди є, які захочуть використати його проти інтересів українського суспільства», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко – оприлюднили заяву щодо запровадження воєнного стану в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 16:36 :56