Новини » Регіони 18

Генконсульство Угорщини опікується сиротинцем на Закарпатті

Генконсульство Угорщини опікується сиротинцем на Закарпатті

Генконсульство Угорщини надасть фінансову допомогу на потреби закарпатського сиротинця та візьметься за поліпшення умов проживання для сотні покинутих батьками маленьких діток.

Про це заявив  вчора в Ужгороді Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла. Це відбулося під час підписання заяви про наміри між Свалявським обласним будинком дитини та дипломатичним відомством.

Як зазначив Бугайла,  відвідавши на початку листопада цей дитячий заклад, був вражений від «чотирьохколісного металобрухту», який вже як експонат прикрашав подвір’я сиротинця. Мова йде про 25-річний мікроавтобус марки Toyota, пробіг якого сягав 600 тис. км, який морально та фізично вже зношений та повністю використав свій ресурс. Другу, не менш важливу проблему, яку озвучив головний лікар дитбудинку перед дипломатом, це – побудова навісу для сушиння та зберігання 350 складометрів дров, якими щороку користуються взимку для опалення приміщення дитячого закладу, загальною площею 5,6 тис. кв м. Тоді Генконсул пообіцяв пролобіювати перед урядом Угорщини надати фінансову допомогу на потреби сиротинця. Що і зробив.

«Попри складні відносини між Києвом та Будапештом, Угорщина демонструє й надалі мирну політику та сприяє розвитку країні-сусідці, – підкреслив Йожеф Бугайла, додавши: – Побувавши в дитячому будинку та заазирнувши в очі малечі, не зміг не відгукнутися на проблеми сиротинця. Особисто відвіз всі необхідні документи у міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, яке, не вагаючись, до кінця цього року виділяє необхідну фінансову допомогу для придбання нового мікроавтобуса та будівництва навісу для сушіння дров на суму в еквіваленті 1,4 млн грн.

Наразі в дитячому будинку перебуває 110 вихованців віком від народження до 3,5 рочків, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.

Loading...
Loading...
Loading...