Вчені зуміли створити неймовірну симуляцію чорної діри

Учені з Нідерландів створили першу тривимірну віртуальну модель надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху.

На моделі видно, як матерія зникає в чорній дірі, пише Science Alert, передає «Новое Время».

Чорна діра – область простору, в якій гравітація настільки сильна, що навіть світло не може її покинути. По суті, ми не можемо бачити чорні діри через те, що з них не може вибратися світло. Одна з таких дірок, яку астрономи називають Sgr A *, знаходиться в центрі нашої галактики Чумацький Шлях. Вона приблизно в чотири мільйони разів важча за Сонце і розташована на відстані 26 тисяч світлових років від Землі.

Після запуску проекту Event Horizon Telescope, який об'єднує потужності більшості найбільших радіотелескопів світу, вчені з Нідерландів змогли побудувати комп'ютерну модель Sgr A *, яку оточує кілька десятків зірок і кілька великих хмар газу.

Астрофізик Йорді Давелаар з університету святого Радбода в голландському Неймегені називає свою модель «одним з найбільш реалістичних уявлень про пряме оточенне чорної діри».

«Світло, яке ви бачите, виходить з матерії, яка зникає в чорній дірі віхреподобним чином, через екстремальні умови вона стає полум'яною і починає світитися. Потім цей світ відхиляється і деформується через потужну гравітацію чорної діри», – пояснює Давелаар.

Протягом багатьох років було кілька моделей того, як може виглядати простір навколо чорної діри. Найвідомішою з них є, ймовірно, чорна діра Гаргантюа з фільму Інтерстеллар, але варто відзначити, що наукова точність у фільмі була принесена в жертву заради візуального ефекту в цьому випадку.

Моделювання, створене Давелааром і його командою, не схоже на Гаргантюа. Чорна діра в моделюванні Давелаара обертається з великою кутовим моментом. Крім того, симуляція Давелаара включає в себе магнітні поля.

Подібний підхід, як відзначають Давелаар і його колеги, вперше дозволив їм поглянути на те, як виглядають викиди чорної діри «зсередини», і розкрити деякі особливості в її зовнішності, в тому числі в структурі її «тіні».

 Loading...