live
Новини » Економіка

«Укрнафта» стала ключовим партнером у стратегії розвитку багатьох населених пунктів

Вчора, 27 листопада, у Львові відбувся круглий стіл на тему: «Децентралізація ренти: раціональне використання ресурсів регіону».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Захід організувала ГО «Агенція розвитку та співробітництва» в рамках проекту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір» за підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

<nbsp;>

У події взяли участь представники органів державної влади Львівщини, видобувних, а також енергетичних компаній, які працюють у Львівській та Івано-Франківській областях, представники органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад, громадськість.

В межах заходу говорили про особливості реформи децентралізації та її значення для ефективного управління на місцях, стан та перспективи розвитку нафтодобувної галузі, енергоменеджменту та енергомоніторингу, перспективи розвитку відновлювальної енергетики.

<nbsp;>

Про вплив децентралізації ренти на розвиток Львівської області розповів заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Грет.

«Децентралізація – це передача повноважень від органів державної влади на місця. Це дозволяє громадам самостійно розпоряджатися ресурсом на користь власних потреб. До прикладу Борислав саме з рентних платежів за січень-жовтень отримав 1,7 млрд грн, які було використано на реконструкцію доріг. Також завдяки сплаті рентних платежів було реалізовано реконструкцію вуличного освітлення у населених пунктах Дрогобицького, Самбірського районів. Також у місті Калинів Старосамбірського району проведено реконструкцію каналізаційної насосної станції. Процес децентралізації сприяє розподілу коштів між бюджетами різних рівнів і забезпечує процес децентралізації влади шляхом надання місцевим громадам більших фінансових можливостей для вирішення питань на місцях», – зазначив Михайло Грет.

Представник від ПАТ «Укрнафта» Роман Струтинський у своєму виступі відзначив проблеми та досягнення однієї із найбільших нафтових компаній України.

<nbsp;>

«Компанія ПАТ «Укрнафта» – це 22 тисячі працівників, які займаються видобутком та реалізацією української нафти. На нас припадає 66% обсягів вітчизняного ринку нафтовидобутку. Цей ринок має величезний потенціал, та через відсутність у держави стратегічного бачення розвитку нафтодобувної галузі Україна і досі значно залежить від імпорту нафтопродуктів. Щонайменше 60% нафтопродуктів завозять з Росії. Тому важливо, щоб держава звернула увагу не лише на газовидобування, а й на нафтовидобувну промисловість. Адже без пального машини, танки, літаки і кораблі не зможуть боронити нашу державу. Гальмує розвиток компанії і неврегульоване питання історичного податкового боргу, який сформувався за попереднього керівництва «Укрнафти». Також цього року зірвалася половина державних аукціонів з продажу нафти. А це означає, що компанія не змогла повноцінно реалізувати видобуту сировину. Цього можна було б уникнути, якби продаж нафти регулювався за ринковими принципами. Водночас, за 10 місяців цього року компанія «Укрнафта» сплатила податків більші ніж на 13 млрд гривень, у тому числі понад 1 млрд податкового боргу. Ми працюємо над модернізацією наших потужностей, але перейти на якісно вищий рівень зможемо лише тоді, коли нафтовидобувна галузь стане органічною частиною комплексної державної енергетичної стратегії.», – відзначив Роман Струтинський.

Представник ПАТ «Укрнафта» також розповів про ту роботу, яку проводить компанія на місцях співпрацюючи з громадами.

<nbsp;>

«Після реструктуризації «Укрнафти» виникло два бізнес підрозділи (БП): «Схід» і «Захід». До останнього входить: Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області. Ситуація у БП «Захід» із бурінням дещо поліпшується. Цього року компанія розпочала буріння однієї свердловини у Бориславі, і на 2019 рік заплановано ще дві свердловини за кошти «Укрнафти». Зацікавлені у збільшенні виробництва нафти мають бути всі, адже чим більше нафти видобудемо, тим більше коштів надійде до бюджетів всіх рівних. З 1 січня 2018 року, коли були внесені зміни до податкового кодексу, до місцевих бюджетів від ПАТ «Укрнафта» (Захід) вже надійшло 110, 7 млн гривень. Івано-Франківська область – 85 млн грн, Львівська – 25,6 млн грн, Чернівецька – 241 тис. грн.

Окрім забезпечення рентних платежів, які надходять до місцевих бюджетів, «Укрнафта» надає чималу благодійну допомогу, зокрема у будівництві спортмайданчиків та закупівлі комп’ютерної техніки. Також виділено 2 млн грн для ремонту дороги на вул. Богдана Хмельницького у місті Бориславі. Коли весною розмило дорогу та знесло міст від села Нижнє Синьовидне до Заводівського нафтового родовища Сколівського району, дорожній рух паралізувало. Але бориславські нафтовики змогли оперативно налагодити сполучення. Неодноразово надавалася техніка на ремонт сільських доріг, мостів а також закладів освіти охорони здоров’я та на інші інфраструктурні потреби.

Така ситуація не лише у Львівській області, але і у Івано-Франківський. Зокрема, до бюджету села Яворів Долинського району цього року сплачено 2,5 млн грн рентних платежів. Частину цих коштів спрямували на облаштування спортивного майданчика із штучним покриттям і ремонт центральної дороги. Таких прикладів чимало у Надвірнянському, Рожнятівському, Косівському районах. Тобто для деяких населених пунктів, де є об’єкти нафтогазовидобутку, підприємства компанії є ключовими партнерами у їх стратегії розвитку. Якщо є тісний зв’язок з громадами, то можна вирішувати дуже багато питань виробничо-господарського і соціально-економічного розвитку територій. Зокрема, завдяки коштам працівників ПАТ «Укрнафта», місцевих громад та ентузіастів своєї справи, на базі навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз» у селі Пнів – був створений унікальний музей нафтопромислів Галичини, єдиний такий в Україні», – розказав Роман Струтинський.

Нагадаємо, Укрнафта ще на крок наблизилася до відсудження у Росії активів, захоплених у Криму.Loading...
Loading...
Loading...