Новини » Суспільство

Третя хвиля укладання договорів з НСЗУ: медзакладам, які не встигнуть, виплат не передбачено

В Україні розпочалась третя хвиля укладання договорів з Національною службою здоров’я України, яка триватиме до 20 грудня. Заклади первинної медичної допомоги, які укладуть договори з Нацслужбою здоров’я, вже взимку отримають фінансування. Медичні заклади, які не встигнуть, повинні шукати інші джерела фінансування.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Заклади первинної медичної допомоги, які укладуть договори з Нацслужбою здоров’я, уже взимку отримають фінансування за справедливими тарифами та за кожного пацієнта, який підписав договір з їхніми сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за цією моделлю вже працюють 623 медзаклади в Україні. Багато з них отримують суттєво більше фінансування та змогли підняти зарплати своїм лікарям та медсестрам. У міру зростання кількості пацієнтів у їхніх лікарів, виплати від НСЗУ зростатимуть також.

Разом з тим, Супрун зазначила, що закладам, які не укладуть договори, доведеться шукати фінансування з інших джерел, адже у 2019 році старого механізму фінансування (субвенції) для первинної допомоги не буде.

Тепер усі договори укладатимуться виключно через електронні медичні інформаційні системи (МІС). Тобто всі документи подаються в електронному форматі – привозити самостійно чи надсилати їх поштою більше не потрібно.

Ця хвиля триватиме найдовше – понад три тижні, щоб усі заклади встигли подати документи в НСЗУ та виправити помилки та неточності, якщо такі будуть.

Медзаклади, які вже працюють з НСЗУ, у цю ж хвилю мають переукласти договір з Національною службою здоров’я, оскільки термін дії договорів, укладених під час першої та другої хвиль, закінчується 31 грудня 2018 року.

Нагадаємо, в умовах воєнного стану громадяни отримають медичну допомогу без змін. У той же час в областях визначено медичні заклади, які надаватимуть необхідну спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу українським військовим.

https://www.facebook.com/ulanasuprun/photos/a.1764564323828127/2230299760587912/?type=3&theaterLoading...