Новини » Спорт 28 листопада, 2018, 13:21
Призер Олімпійських ігор розповів, як корупція у єдиноборстві позбавляє Україну медалей
ZIK
ZIK

Протягом останніх восьми років 15 талановитих українських спортсменів-єдиноборців переїхали в інші країни представляти їх на міжнародних змаганнях. Цікаво, що такий перехід коштує немалі гроші, тож, ймовірно, «монархи у вільній боротьбі» можуть мати із цього свій особистий зиск.

Таку думку висловив призер Олімпійських ігор-2008 Андрій Стаднік в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK

Коментуючи перехід українських спортсменів до інших держав, він наголосив: в Україні дуже великий брак матеріально-технічної бази – належних спортивних залів чи бази для борців. Окрім того, є й недофінансування окремих турнірів та навчально-тренувальних зборів закордоном.

«Наш вид спорту – єдиноборство, тож я говорю саме про нього. Протягом восьми років із єдиноборства виїхало змагатись за інші країни понад 15 дітей. Це обдаровані люди, вони мають медалі, вони – призери Європи чи навіть Олімпіади», – наголосив Стаднік.

При цьому він розповів: на такий перехід федерація повинна дати відповідне відкріплення.

«Якщо я хочу перейти, наприклад, до США, а Федерація боротьби не поставить мені печатку і підпис президента Федерації, я цього зробити не зможу. Тобто, у цій схемі є й наш внутрішній орган. Саме цей підпис і ця печатка коштує грошей, адже спортсмена готували, а він переїхав», – зазначив спортсмен.

За його словами, це все легітимно прописано.

«Якщо я не помиляюсь, то такий перехід чемпіона світу коштує близько 200 тисяч доларів. Це немаленькі кошти. У кожного є якась градація. Також там може бути і корупція – залежить від того, хто курує асоціацією», – підкреслив Стаднік.

У такій ситуації він звинувачує головного тренера збірної України з боротьби Руслана Савлохова.

«У боротьбі сталась просто конфліктна ситуація. Все через те, що Руслан Савлохов, знаний ще із 90-х років, фактично, приватизував собі Федерацію. Це його малесенька монархія. Відтак, першопрохідцем цих міграцій стала саме моя дружина. При конфліктній ситуації їй було сказано: «Хочеш боротись, то сиди і мовчи». Її залякали», – підкреслив Андрій Стаднік.

Окрім того, він погодився із думкою, що «монархи у вільній боротьбі» можуть бути зацікавленими, щоб наші спортивні таланти виїжджали до інших країн. Адже таким чином можна непогано заробити.

«Звісно, адже який тоді сенс віддавати нашу молодь та вбивати вид спорту, щоб не було медалей. Наприклад, я тренер, десять років виховую спортсмена, він вже виходить на якийсь рівень, а «монархи» далі його не беруть на чемпіонати світу та Європи. Адже є свої-не свої», – розповів Стаднік.

Нагадаємо, раніше Андрій Стаднік звинуватив Руслана Савлохова в тому, що той створив власну монархію у збірній України з вільної боротьби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 15:27 :05