Новини » Політика

Нардеп пояснив, чому Росія постійно мріє про Маріуполь

ZIK

Росія не полишає ідеї взяти під свій контроль Маріуполь та все Азовське море, бо там розташовані промислові гіганти. Для цього був побудований Керченський міст, який має стати закритою брамою в Азовське море.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Ігор Мосійчук.

«Криза, яка виникла на Азові – це проблема міста Маріуполя. У цьому місті – два металургійні гіганти, які виробляють третину, а можливо й більше металопрокату країни. Місто дає 10% загального українського валового продукту і є одним із хребтів української економіки. А якщо враховувати, що в часі війни металургія є хребтом будь-якої економіки, то вона для нас стратегічна», – розповідає депутат.

Читайте також: Волкер визнав: Росія хоче захопити доступи до Маріуполя

Гість студії розповідає, що Маріуполь і Бердянськ є стратегічно важливими, бо там знаходяться порти, які приймають велику кількість продукції металокомбінатів.

«У 2014 році за допомогою російських диверсійних груп місцеві сепаратисти захопили місто, але не захопили заводи. Потім був наступ, акцентований на Маріуполь, через Новоазовськ кадрових російських частин, які прикривалися ополченцями, але всі знають і танки і номери, все це відомо. І зараз почалася морська блокада, бо через порти Маріуполя і Бердянська йде велика кількість продукції металокомбінатів, яка забезпечує життєдіяльність», – коментує пан Мосійчук.

Також він зазначив, що Керченський міст збудували, як браму, яка закриє вхід в Азовське море.

«Росія почала будувати Керченський міст не тільки як інфраструктурний об’єкт, який має зв’язати окупований Крим із російським материком. Вони його будували ще як браму в Азовське море. Я про це говорив, що буде заблоковане Азовське море. Наша партія про це говорила», – підкреслив він.

Нагадаємо, що 25 листопада близько 20:28 катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів у районі Керченської протоки.

26 листопада, після виступу Президента, народні депутати України проголосували за введення воєнного стану на частині територій України на 30 діб. Він набув чинності сьогодні, 28 листопада.

Читайте також: Кримський міст відділяється від Криму

Loading...