Новини » Економіка 28 листопада, 2018, 15:00
На Львівській митниці немає ажіотажу із розмитненням «євроблях». Кажуть: ще буде
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

На Львівській митниці наразі немає ажіотажу щодо розмитнення автомобілів на єврономерах, які їздять в Україні. Наразі не оформлено жодного такого авто, хоча інтерес є.

Про це йшлося 28 листопада на прес-конференції керівництва Львівської митниці та активістів ГС «Доступне авто».

Начальник відділу митного оформлення Львівської митниці Андрій Бойцун повідомив, що з понеділка, 26 листопада, на Львівській митниці оформили близько 150 автомобілів за новим законом 2611 (колишній законопроект 8487). Йдеться про переважно нові автомобілі, які громадяни купили і почали оформляти до вступу у дію нових законів про розмитнення.

Щодо розмитнення «євроблях» – автомобілів віком понад 10 років, з його слів, попередні декларації вже є. «Люди купили, декларують що будуть ввозити, але ще фізично не приїхали в Україну», – зазначив він.

«Ажіотаж є, тільки у частині, як це зробити – дзвінки, звернення на митницю, звернення до брокерів. Думаю, через два-три тижні піде масовий наплив для розмитнення транспортних засобів», – повідомив А.Бойцун.

Начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук зауважує: наразі ще є брак інформації у людей, що і як потрібно робити.

«Ймовірно, буде так, як завжди у нас є: довго запрягаємо, а потім швидко їдемо. Особливо, коли буде закінчуватися оцей 90-денний термін 50%-ї знижки на акциз – тоді багато-хто зрозуміє, що залишилося не так багато варіантів: або оформляємо, або вивозимо.

Зараз ще люди діють за механізмом, яким їздили досі і ніхто їх не турбував. Вони наразі не відчувають ніякого дискомфорту. Ймовірно, коли поліція почне зупиняти ці транспортні засоби і перевіряти, вони відчують, що треба змінювати алгоритм своїх дій», – зазначив Л.Прокіпчук.

Начальник митниці повідомив про те, які шляхи існують для власників «євроблях».

«Людина повинна виходити з того, чи вона має можливість оформити той транспортний засіб, чи у неї є кошти. Якщо немає коштів, буде шукати інші варіанти – вивозити у Польщу і шукати там покупця на цей транспортний засіб. Часто у пунктах пропуску, де є піші переходи (Шегині, Угринів), транспортні засоби залишають на стоянках перед пунктами пропуску і переходять пішки. Ймовірно, частина людей перейде на таку схему використання цих транспортних засобів. Чому ще ажіотажу немає, бо не у всіх документи готові. Треба привести документи у порядок», – вважає Л.Прокіпчук.

Співзасновник ГС «Доступне авто» Михайло Катрук вважає, що зараз саме час для водіїв «євро блях» проаналізувати усе і прийняти рішення.

«Мені здається, кожна людина переосмислить, наскільки цей автомобіль їй потрібен. Будьмо відвертими, було дві категорії тих, хто користувався автомобілями з єврономерами: одна категорія – люди, у яких була гостра необхідність купити автомобіль, але не було достатньо коштів, щоб купити на українській реєстрації, інша категорія – купувала, тому що хотіла і могла купити.

Мені направду шкода ту категорію, у яких була гостра необхідність, але не було фінансів. Згідно із цими новими законами, вони постраждають найбільше, не зможуть купити собі автомобіль такого самого класу, на якому вони їздили. Щодо автомобілів, які купують для душі – з висококубатурними двигунами, шкіряними салонами, власникам доведеться оформляти ці автомобілі або збирати гроші на нові», – зауважив активіст.

Співзасновник ГС «Доступне авто» Станіслав Бучацький вважає, що ажіотаж із розмитнення ще попереду.

«Думаю, ажіотаж буде. Просто на даний момент немає відпрацьованого механізму розмитнення. Якщо ми говоримо про мільйон автомобілів, які вже ввезені і про ті, які люди захочуть собі ввезти. Є певна категорія автомобілів, які у принципі вигідно оформити за цими новими ставками. Думаю, ажіотаж буде ближче до завершення 90-денного пільгового періоду», – додав він.

Як повідомлялося, Чернівецька митниця ДФС оформила перший транспортний засіб на «єврономерах» за новими пільговими умовами.

Детальніше про перші дні дії нових законів та що робити водіям «євроблях» можна прочитати тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 12:35 :32