Новини » Регіони

В Івано-Франківську виставку присвятять польському письменнику та філософу Станіславу Вінцензу

У понеділок, 3 грудня, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкриється виставка «Діалог про долю і душу. Станіслав Вінценз (1888-1971)», присвячена видатному письменнику, філософу польського походження, автору книги «На високій полонині».

Про це сьогодні, 27 листопада, повідомив власкор IA ZIK.

Автор виставки – літературознавець, викладач Інституту польської філологїі Вроцлавського університету, доктор наук Ян Анджей Хороший.

Експозиція має розкрити українській аудиторії постать видатного польського письменника та філософа, народженого на Гуцульщині – автора твору «На високій полонині», який називають «Іліадою та Одиссеєю гуцулів» – Станіслава Вінценза. У Польщі виставку було презентовано 4 роки тому.

Експозиція являє собою біографічну розповідь про Станіслава Вінценза на тлі краєвидів Гуцульщини. Виставку «Діалог про долю і душу» створено на основі документів та фотографій з сімейних архівів родин Вінценза та італійського фотографа Лідіо Чіпріані, фондів Національної бібліотеки імені Оссолінських, Етнографічного музею в Кракові, Державного етнографічного музею у Варшаві, польського музею у Рапперсвілі (Швейцарія), Асоціації «Літературний інститут Культура в Ле-Меній-ле-Руа» (Франція) та Польської бібліотеки в Лондоні.

Loading...