Новини » Політика Читать эту новость на русском

Постпред Президента в АР Крим: Не сумніваюсь – Крим буде деокупований

ZIK

Більшість українців пам’ятає про Крим, вважає його важливим для себе і вірить у його деокупацію.

Таку думку висловив постійний представник Президента в АР Крим Борис Бабін в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK.

«Будь-які процеси у світі є незворотними, адже досі ще не винайшли машини часу, щоб повертатися у минуле. Тому ми вже не можемо повернутися в 2013 рік, але я особисто впевнений у тому, що Крим буде деокупований», – заявив Борис Бабін.

Постпред Президента в АР Крим пояснює, що такі висновки він робить для себе, передусім, із законів історії.

«Якщо є брутальні порушення міжнародного права, визнані світом, якщо є ситуація, коли територія, підконтрольна агресору всупереч законам здорового сенсу, економіки, господарства та соціальних відносин, то це рано чи пізно буде змінено.

Насправді, щоб Крим повернувся до України, потрібно докласти дуже важкої та кропіткої праці. Але головне – не зупинятися на цьому шляху, і саме з цим в Україні є дуже великі проблеми», – визнав Бабін.

Утім представник Президента також зауважив, що недавно були проведені реальні соціологічні дослідження, згідно з якими стало відомо, що більшість населення підконтрольної України – до 70% – впевнені в деокупації Криму, але виникає питання тільки як і коли.

«Прикметно, що більшість населення відзначає важливість процесу деокупації Криму і для України, і для себе особисто. Тобто українці пам’ятають про Крим, вважають його важливим і вірять у неминучу деокупацію», – наголосив Борис Бабін.

Як повідомляли, сьогодні підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя у Криму заарештував 12 із 24-ох затриманих українських моряків.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

26 листопада Президент України, Верховний головнокомандувач Збройних сил Петро Порошенко підписав указ щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав новий указ, який змінює рішення РНБО щодо тривалості дії воєнного стану в Україні.

Новий документ затверджує воєнний стан протягом 30 днів, а не 60, як планували раніше у 10 областях України – це Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області.

Loading...