Новини » Політика

Порошенко пообіцяв Дуді розблокувати пункти пропуску на кордоні з Польщею

Блокування пунктів пропуску «євробляхарами» на кордоні з Польщею. Фото: ДПСУ

Президент України Петро Порошенко під час телефонної розмови з президентом Польщі Анджеєм Дудою, що відбулася 26 листопада, пообіцяв найближчим часом розв’язати проблему із блокуванням пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський поінформував, що питання блокування прикордонних пунктів пропуску з українського боку було однією з тем понеділкової телефонної розмови президента Анджея Дуди з президентом Петром Порошенком.

Президент України, зокрема, зазначив, що зобов’язав уряд розв’язати цю проблему найближчим часом. Він запевнив, що у найближчі дні усі пункти пропуску будуть розблоковані.

Кшиштоф Щерський повідомив, що президент Петро Порошенко пояснив причини блокувань та їхній перебіг. Український президент запевнив президента Анджея Дуду, що польська сторона повинна бути спокійна щодо швидкого розв’язання цього питання українською стороною. Кшиштоф Щерський додав, що Петро Порошенко під час розмови з Анджеєм Дудою відзначив, що ситуація на кордоні не має вплинути на вільний рух товарів та осіб між Польщею та Україною.

У зв’язку з блокуванням польсько-українських пунктів пропуску, Міністерство закордонних справ Польщі закликало у понеділок уникати перетину кордону, якщо це не є необхідністю.

Заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький заявив, що ситуація на кордонах є дуже тривожною, а рішення, наміром яких було впорядкування митних і податкових правил, зупинило роботу автомобільних та пішохідних пунктів перетину кордону. Заступник міністра додав, що «це неприйнятна ситуація, і Польща сподівається на повернення повних пропускних можливостей у пунктах перетину».

Як відомо, власники автомобілів із іноземною реєстрацією протестують через набуття чинності нових законодавчих норм щодо легалізації ввезених із порушенням митного та податкового законодавства автомобілів із європейською реєстрацією.

Нагадаємо, у Львівській області розблокували три ПП на кордоні з Польщею.

Loading...