Новини » Економіка 27 листопада, 2018, 13:48
Економіст про наслідки воєнного стану: Українським фінансам нічого не загрожує
Українські гривні. Фото: НБУ/Flickr
Українські гривні. Фото: НБУ/Flickr

Введення в окремих областях України воєнного стану не матиме глобального впливу на економічну ситуацію в державі.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Воєнний стан введений не на всю територію України, а тільки на десять областей, дотичних до зон конфлікту з країною-агресором – Росією. Тому глобального впливу на економіку такий воєнний стан не буде мати. Крім того, він вводиться на дуже короткий період часу – всього-на-всього на 30 днів. Тому якщо не буде якихось навмисних негативних дій, то в економіці все повинно бути спокійно», – зазначив експерт.

Він нагадав, що Міжнародний валютний фонд уже заявив про продовження співпраці з Україною, не дивлячись на воєнний стан. Тобто Україна може розраховувати на транші МВФ. А це означає, що можна розраховувати і на транші Європейського Союзу, які пов’язані з траншами МФВ.

«Поки що фінансовій ситуації в Україні нічого не загрожує», – переконаний Андрій Новак.

У функціонуванні банківської системи, за його словами, жодних змін не очікується. «Національний банк наголосив, що в роботі комерційних банків нічого не зміниться. Вони будуть працювати у звичному режимі», – додав експерт

Нагадаємо, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що Міжнародний валютний фонд не має юридичних підстав для припинення співпраці з Україною після введення воєнного стану.

Міністр фінансів України Оксана Маркарова повідомила, що Мінфін активно працює з колегами з МВФ над ухваленим бюджетом на 2019 рік та рештою питань, які дозволять спільно завершити процедури підготовки до розгляду питання на засіданні Ради фонду.

«Зберігаємо спокій і допомагаємо нашим військовим», – наголосила вона.

У Мінекономрозвитку своєю чергою заявили, що укази президента щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні та про введення воєнного стану в Україні наразі не накладають обмежень на економічну діяльність на всій території країни.

«Суб’єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції в звичайному режимі», – йдеться в заяві відомства.

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада України підтримала Указ Президента про воєнний стан.

Він запроваджується у 10 областях України – це Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області. Конституційні права жителів цих областей не обмежуватимуться, поки Росія не зробить наземну агресію. Воєнний стан вводиться 28 листопада з дев’ятої ранку. Триватиме він до 27 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 07:06 :46