Новини » Політика Читать эту новость на русском

Борис Бабін: У ВРУ є десятки осіб, що отримують дохід з окупації Криму

ZIK

Як може Верховна Рада України, яка приймає закони і формує уряд, вести стратегію деокупації, коли у цій Верховній Раді сидять десятки, а може й до сотні осіб, які отримують дохід з умов ситуації окупації? І це можливо, насамперед, за рахунок вільної економічної зони «Крим».

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK заявив постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

Гість програми наголосив, що вільна економічна зона «Крим» сьогодні дозволяє українському бізнесу будувати систему, яка підтримує окупаційну владу Криму.

«На сьогодні прямої торгівлі з Кримом немає. Але фактично товарообіг здійснюється з РФ морем, так званим «кримським мостом» і літаками. Це все незаконно і протиправно. Але українські товари потрапляють у Крим двома шляхами: спочатку в Росію, а потім у Крим або ті товари, які виробляються в Криму, постачаються у Росію.

Не забувайте, що Росія є частиною Євразійського економічного Союзу з 2014-го року. І ніщо не заважає кримському товару поїхати у Казахстан, бо між Казахстаном і Росією просто немає митниці. Навіть якщо казахи не визнають анексію Криму, вони фізично не можуть захистити ринок від кримських товарів», – зауважив Борис Бабін.

На його думку, щоб врегулювати цю ситуацію, потрібно розпочати з себе.

«Якщо в нас є бенефіціари, які є у парламенті та в інших установах, які мають в Криму величезний бізнес – не ларьок, не дачу, а, наприклад, консервну фабрику, Балаклавське рудоуправління або завод північного Криму «Хімія», або Сімферопольську макаронну фабрику – це неприпустимо. Власники – не лише великі мільярдери, а й середні і не дуже середні. Це не всі мільярдери, а всі політичні сили. На жаль, ми не можемо сказати, що якась політична сила не має одну-дві особи, які мають там бізнес. Це є проблема», – наголосив Борис Бабін.

Постпред Президента України в АР Крим пояснив, що йдеться не про Опоблок, а про тих людей, які у парламенті рвуть на собі вишиванки.

«І як може Верховна Рада України, яка приймає закони і формує уряд, як вона може вести стратегію деокупації, коли у цій Верховній Раді сидять десятки, а може й до сотні осіб, які отримують дохід з умов ситуації окупації. І це можливо, насамперед, за рахунок вільної економічної зони «Крим». Тому деокупація почнеться тоді, коли закон про цю зону втратить чинність», – акцентував Борис Бабін.

Нагадаємо, суд у Криму заарештував 12 з 24 затриманих українських моряків.Loading...