Новини » Події 26 листопада, 2018, 13:34
З’явився текст указу Порошенка про воєнний стан
Українські військові. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Українські військові. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та запровадження воєнного стану в Україні». З’явився повний тест документу.

Рішення РНБО містить 12 пунктів з них останній – таємний.

Тепер на засіданні Верховної Ради 26 листопада він повинен бути затверджений народними депутатами, пише Українська правда.

Водночас на сайті парламенту зареєстровано внесений главою держави проект закону про затвердження указу президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

Згідно з текстом документу, законопроектом передбачається затвердити указ президента України від 26 листопада 2018 року «Про введення воєнного стану в Україні», яким в Україні із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 60 діб до 14 години 00 хвилин 25 січня 2019 року вводиться воєнний стан, вирішуються питання, пов’язані із введенням названого особливого правового режиму.

Фото: pravda.com.ua
Фото: pravda.com.ua
Фото: pravda.com.ua
Фото: pravda.com.ua

Про це інформує сайт глави держави

Зокрема, державним органам надаються доручення щодо:

  •  введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;
  •  забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період;
  •  приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначених об’єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем;
  •  утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

Територія України, на якій має бути введено воєнний стан, ані указом, ані законопроектом не визначається.

Читайте також: Президент пояснив, чи означатиме воєнний стан мобілізацію

Нагадаємо, Петро Порошенко підписав указ про воєнний стан в Україні.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

Вночі з 25 на 26 листопада відбулося засідання РНБО, під час якого рада одноголосно закликала президента запровадити на 60 діб воєнний стан в Україні.

Президент Петро Порошенко запропонував Верховній Раді розглянути на позачерговому засіданні в понеділок рішення про запровадження воєнного стану в Україні.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій скликає позачергове засідання парламенту на 16:00, 26 листопада.

Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання через атаку Росії в Азовському морі.

Читайте також: Президент заявив про ймовірність нової наземної агресії РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 11:09 :26