Новини » Політика 26 листопада, 2018, 15:27
Воєнний стан в Україні триватиме 30 днів, – Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua
Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Я буду пропонувати Верховній Раді запровадити воєнний стан не на 60 днів, а на 30.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні, яке транслювалося в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Пан Порошенко зауважив, що згідно з рішенням РНБО, ухваленим сьогодні вночі, він як Президент, як Верховний головнокомандувач ЗСУ виконав свій конституційний обов'язок і кілька годин тому своїм указом запровадив воєнний стан на всій території України з 9 години ранку 28 листопада. 

«Росія вже п'ятий рік веде гібридну війну. Лише надійна оборона, лише подвоєння і потроєння оборони, зусиль гарантує той мир, який потрібен, у тому числі для проведення виборів.

РНБО рекомендувала мені сьогодні запровадити воєнний стан на 60 днів. Хочу оголосити вам моє рішення: я буду пропонувати парламенту запровадити воєнний стан на 30 днів. Для того, щоб воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого з тих, хто про свою партію чи про свій політичний інтерес печеться більше, ніж про націю та український інтерес, зараз не залишилось жодних підстав для брудних політичних спекуляцій», – зазначив Президент.

Також пан Порошенко додав, що на початку грудня внесе проект рішення парламенту про дату президентських виборів, які мають відбутися згідно з конституцією Конституції 31 березня 2019 року.

«Як верховний головнокомандувач, я докладу всіх зусиль для того, аби вкластися в цей стислий термін і за місяць витиснути максимум можливостей для підвищення нашої готовності відбити можливий повномасштабний наступ країни-агресора Росії», – запевнив головнокомандувач ЗСУ.

Як зауважив Президент, нападом на українські військові катери Росія перейшла до нового етапу агресії. Демонстративний напад на підрозділ ЗСУ це якісно інша ситуація і загроза.

«Ця атака не випадкова, це явно спланований росіянами акт ескалації в ситуації, яка складався в акваторії Азовського моря і яка вже триває протягом кількох місяців. Я впевнений, що це далеко не кульмінація. Розвідувальні дані говорять про надзвичайно серйозну загрозу сухопутної операції проти України. В руках у мене є документи розвідки, в яких детально описано всі сили противника, які розташовані на відстані десятках кілометрів від нашого кордону, які готові в будь-який момент до негайного вторгнення в Україну», – зазначив Порошенко.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав указ №390/2018, який передбачає введення в дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо запровадження в Україні воєнного стану.

Додамо, з’явився текст указу Президента України Петра Порошенка про воєнний стан.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони підтримав запровадження воєнного стану в Україні до 25 січня.

Читайте також: Президент пояснив, чи означатиме воєнний стан мобілізацію

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 02:47 :10