Новини » Політика 26 листопада, 2018, 20:27
Турчинов пояснив, навіщо потрібне запровадження воєнного стану
ZIK
ZIK

Президент не планує застосовувати норму про обмеженням прав і свобод громадян, але у випадку із загостренням умов і військової ситуації влада повинна мати такий інструмент під час введення правового режиму воєнного стану.

Про це секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив під час позачергового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK.

«У зв’язку з черговим актом збройної агресії Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки проти кораблів ВМС Збройних сил України, що мав важкі наслідки, й іншими агресивними діями РФ в Азовському та Чорному морях, і наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил РФ, небезпекою державному суверенітету й незалежності на підставі пропозиції РНБО України відповідно до Конституції України та Закону «Про правовий режим воєнного стану» Президент України підписав указ про введення воєнного стану в Україні», – заявив Турчинов.

Секретар РНБО зауважив, що після проведення консультацій Президент подав звернення, де за його ініціативою зменшено час введення воєнного стану з 60 до 30 діб.

«Військовому командуванню, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування доручено запроваджувати заходи, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави. У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану на період дії правового режиму тимчасово можуть обмежуватися конституційні права і свободи громадянина відповідно до законів і Конституції України», – пояснив Турчинов.

Він також зауважив, що Президент не планує застосовувати норму про обмеженням прав і свобод, але у випадку із загостренням умов та військової ситуації влада повинна мати такий інструмент під час введення відповідного правового режиму.

«Кабінету Міністрів України доручено забезпечити постачання Збройним силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених завдань в особливий період.

Також доручено привести до повної готовності визначені об’єкти єдиної державної системи цивільного захисту. Обласним державним адміністрація та органам державного самоврядування доручено утворити Ради оборони», – наголосив Олександр Турчинов.

Нагадаємо, сьогодні, 26 листопада, ВРУ зібралась на позачергове засідання щодо запровадження воєнного стану.

Президент України Петро Порошенко заявив, що пропонуватиме запровадити воєнний стан в Україні тривалістю 30 днів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 15:17 :44