Новини » Політика

Оборонний комітет ВР схвалив введення воєнного стану

ZIK

Оборонний комітет ВР одноголосно схвалив підтримання в цілому законопроекту про введення воєнного стану. Окрім того, депутати наголосили на необхідності ГПУ та СБУ надати правову оцінку тим громадянам, які звинувачували Україну в агресії проти РФ.

Таке рішення озвучив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський під час засідання, яке транслював ZIK.

«Хочу звернути увагу і суспільства, і Путіна: так, ми багато дебатували, але в такі моменти ми єдині як ніколи», – підкреслив Пашинський.

Також комітет проголосував за невідкладне звернення до Генпрокурора та голови СБУ щодо надання негайної правої оцінки громадянам України, які останнім часом публічно звинувачували  українську державу в агресії проти РФ.

«При цьому  з вимогою порушити проти цих громадян статтю «державна зрада» та притягнути їх до кримінальної відповідальності», – підкреслив Пашинський.

Також комітет схвалив вимогу звернутись до Кабміну, СБУ, НБУ та Державної фіскальної служби з вимогою надати звіт про виконання указу РНБО щодо застосування персональних санкцій.

Читайте також: З’явився текст указу Порошенка про воєнний стан

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

Вночі з 25 на 26 листопада відбулося засідання РНБО, під час якого рада одноголосно закликала президента запровадити на 60 діб воєнний стан в Україні.

Президент Петро Порошенко запропонував Верховній Раді розглянути на позачерговому засіданні в понеділок рішення про запровадження воєнного стану в Україні. Порошенко також звернувся до Путіна з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій скликає позачергове засідання парламенту на 16:00, 26 листопада.

Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання через атаку Росії в Азовському морі.

Loading...