Новини » Політика Читать эту новость на русском

Конфлікт у Самопомочі: Сироїд та Садовий різняться у поглядах щодо воєнного стану

Схоже, у партії «Самопоміч», як нещодавно у «Опозиційному блоці», назріває розкол. Одна з лідерів фракції, віце-спікер парламенту Оксана Сироїд відкрито не підтримала позицію керівника політсили Андрія Садового щодо введення воєнного стану.

Такий висновок можна зробити, аналізуючи їхні останні пости на офіційних сторінках у Фейсбук.

Спочатку вчора Андрій Садовий заявив:

«Сьогодні вночі має бути негайно скликана Рада нацбезпеки і оборони. Слово за Президентом. Ініціюємо екстрене засідання парламенту. Звернулись до віце-спікера Оксани Сироїд ще цього вечора зібрати необхідні підписи.

Будемо звертатись до Ради безпеки ООН з вимогою позачергового розгляду акту відкритої збройної агресії Росії проти України. Сподіваюсь урок Криму 2014 вивчений. Реакція має бути швидкою і жорсткою».

Оксана Сироїд спочатку підтримала позицію лідера партії:

«Війна Росії проти України отримала новий фронт в Азовському морі. Треба скликати позачергове засідання Верховної Ради. Для цього необхідно або 150 підписів народних депутатів, або рішення погоджувальної ради. Тому Голова Верховної Ради має невідкладно скликати погоджувальну раду».

Та згодом додала пост з критикою дій глави держави та звинуваченням його у спробі встановити диктатуру. Ось основна думка допису:

«Воєнний стан на всій території України – чудова нагода маніпулювати виборами президента і, за потреби, застосувати трішки диктатури».

Зовсім іншу позицію сьогодні зранку озвучив Андрій Садовий:

«Введення воєнного стану підтримую. Давно пора і приводів було вже достатньо, починаючи з березня 2014 року. Президент зробив те, що від нього весь цей час вимагала Конституція.

Можливе перенесення виборів не вважаю проблемою. Закон є закон.

Всі припущення щодо прихованих причин і таємних змов пропоную відкласти в сторону. Питань є багато і ми їх задамо у відповідний час. А зараз діємо відповідно до законів і обов’язків кожного.

Після ухвалення рішення парламентом зроблю звернення до громади щодо умов функціонування міста в умовах воєнного стану».

Не виключено, що Садовий просто «переспав» з проблемою та вирішив зайняти адекватну державницьку позицію, яка відрізнялась від загальних партійних тенденцій «Самопомочі», в руслі яких продовжує діяти Оксана Сироїд.

Але не можна виключати і певного розлому у партії, тим більше, що Оксану Сироїд деякі експерти вважають прихильною до ідеології БЮТу та Юлії Тимошенко. Всі крапки у цих припущеннях поставить позиція фракції у парламенті та її голосування за введення воєнного стану.

Читайте також: В Росії повідомили про стан поранених на Азові українців



Loading...