Новини » Політика 26 листопада, 2018, 19:57
Франція та Німеччина в РБ ООН вимагають у Росії негайно звільнити українських моряків і кораблі
ZIK
ZIK

Ми закликаємо Росію якнайшвидше звільнити військових моряків України, які були затримані. Вимагаємо звільнити і захоплені судна.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН, яке транслював телеканал ZIK, заявила представник постпреда Франції.

Як наголосила вона під час виступу, «морський інцидент», який стався учора в Керченській протоці, турбує Францію і Німеччину.

«Керченська протока, Чорне та Азовське моря вчора стали «театром жорстких маневрів», який певним чином підвищив напруженість і ризик ескалації. Це ще раз підтверджує нестабільність цього регіону. Російські збройні сили заявили, що вони протаранили, а потім висадились на борт українських катерів із використанням сили. Шестеро українських військових моряків отримали поранення. На нашу думку, ніщо не виправдовує таке використання сили», – заявила представник постпреда Франції.

Вона додала, що Франція та Німеччина висловлюють глибоку стурбованість щодо тих подій, які сталися протягом останніх 24 годин, і закликала сторони забезпечити стриманість.

«Франція закликає Росію дотримуватися морського права в цьому регіоні, забезпечити свободу переміщення у Керченській протоці та право доступу до Азовського моря, яке сьогодні частково заблоковане. Ми закликаємо зменшити напруженість.

Ми закликаємо Росію якнайшвидше звільнити військових моряків Укрвїни, які були затримані. Вимагаємо звільнити і захоплені судна», – заявила представник Франції.

Вона підкреслила, що вчорашній інцидент став прямим наслідком анексії Криму в березні 2014-го року.

«Нагадую, що ми засудили будівництво Росією Керченського мосту, який забороняє Україні отримати повний доступ до цього регіону в Азовському морі. Інцидент, який стався учора, також підкреслює необхідність більш твердого рішення щодо ситуації на Сході України. Франція та Німеччина й надалі будуть підтримувати український народ, який за останні роки сильно постраждав через конфлікт на Донбасі і незаконну анексію Криму», – сказала представник постпреда.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав указ №390/2018, який передбачає введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо запровадження в Україні воєнного стану. Додамо, з’явився текст указу Президента України Петра Порошенка про воєнний стан.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони підтримав запровадження воєнного стану в Україні до 25 січня.

Сьогодні, 26 листопада, ВРУ зібралась на позачергове засідання щодо запровадження воєнного стану.

Президент України Петро Порошенко заявив, що пропонуватиме запровадити воєнний стан в Україні тривалістю 30 днів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:23 :52