Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Економіст застерігає від «панічного відтоку» валюти з України

ZIK

В Україні відбудеться зменшення валютного виторгу, а також – «панічний відтік» валюти з країни, бо воєнний стан – це форс-мажор у будь-якому комерційному контракті.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний оглядач, економіст Всеволод Степанюк.

Економіст зауважив, що на час дії воєнного стану можуть бути залучені потужності підприємств всіх форм власності, у тому числі і приватних. Всеволод Степанюк наголосив, що тут загрози не вбачає, натомість загроза існує для курсу національної валюти.

«У Національного банку України є і ресурси, і можливості втримувати ситуацію, але чи буде він це робити? Згадаймо 2014 рік. Тоді теж не було причин для обвалу гривні, але НБУ допустив це», – зазначив експерт і додав, що однозначно відбудеться зменшення валютної виручки до України, а також відбудеться «панічний відтік» валюти з країни, адже воєнний стан – це форс-мажор у будь-якому комерційному контракті.

«Якщо старі контракти ще будуть виконуватися, то нових контрактів жоден «вмєняємий» покупець з Україною не підпише на час дії воєнного стану, бо є великий ризик непоставки, і жодних штрафних санкцій він у таких умовах не зможе пред’явити», – пояснив Всеволод Степанюк.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав указ №390/2018, який передбачає введення в дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо запровадження в Україні воєнного стану. Додамо, з’явився текст указу Президента України Петра Порошенка про воєнний стан.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони підтримав запровадження воєнного стану в Україні до 25 січня.

Сьогодні, 26 листопада, ВРУ зібралась на позачергове засідання щодо запровадження воєнного стану.

Президент України Петро Порошенко заявив, що пропонуватиме запровадити воєнний стан в Україні тривалістю 30 днів.

Loading...