Новини » Суспільство 25 листопада, 2018, 11:45
У Варфоломія закликали РПЦ зняти заборону на причастя для мирян

Архієпископ Харіопольський Іоанн, екзарх православних російських церков у Західній Європі (Константинопольський патріархат) закликає РПЦ скасувати заборону для мирян причащатися в храмах Константинопольського патріархату.

Про це йдеться в його пастирському посланні, яке цитує «Інтерфакс».

Архієпископ зазначив, що для Архієпископії православних російських церков, що перебуває в юрисдикції Константинополя, рішення Московського патріархату розірвати спілкування з Константинополем – «велике страждання».

«В силу свого одностороннього (і, на наш погляд, надмірного) характеру рішення, прийняте Священним Синодом Московського патріархату, очевидно, не застосовне у церквах Архієпископії. У нинішній ситуації наші священики та диякони не допускаються до співслужіння в церквах, які належать до Московського патріархату (...) Але, відповідно до православної еклезіології, ця заборона не може стосуватися мирян», – йдеться в посланні екзарха.

На думку архієпископа Іоанна, «хрещені люди не є власністю єпископів, вони – члени єдиного церковного тіла, зібраного в тому місці, де вони перебувають»: наприклад, православний віруючий Петербурга, переселяючись на Крит, «перестає бути членом Російської церкви і стає повноправним членом церкви Критської, яка належить до Вселенського патріархату».

«На відміну від кліриків, миряни не потребують канонічного відпуску свого єпископа при зміні місця проживання», – відзначає представник Константинополя.

На закінчення він висловлює надію на те, що розрив спілкування між двома церквами незабаром буде подолано.

У РПЦ у відповідь Константинополю заявили, що миряни Російської православної церкви уникають причащатися в храмах Константинопольського патріархату «не стільки через побоювання порушити якусь заборону, а проявляючи вірність своїй церкві, яку розривають беззаконними діями Константинополя».

«Врешті-решт, люди самі приймають рішення, виходячи зі своєї совісті», – заявив «Інтерфаксу» секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 03:04 :13