Новини » Світ

Відкрито сліди найменших динозаврів, що жили на Землі

Фото: Dr Anthony Romilio/kopalniawiedzy.pl

У Південній Кореї у регіоні Цзіньжу науковці відкрили сліди динозаврів величиною із сучасного горобця.

Про це повідомляє Kopalniawiedzy.

«Сліди, яким близько 110 мільйонів років, мають довжину всього 1 см, що означає, що динозавр, який їх залишив, був твариною, що легко могла б поміститися у руці», – зазначив доктор Ентоні Роміліо з Квінслендського університету.

Це найменші сліди динозаврів, які були знайдені досі на Землі. Щоб з’ясувати висоту цього динозавра, довжину сліду рептилії помножили на 4,5.

Палеонтологи не знають, чи сліди залишили невеликого розміру дорослі особини, чи маленькі динозаври.

«Дуже малі види динозаврів, наприклад, китайський мікрораптор, були розміром з ворон. У цьому випадку, однак, лапи були б занадто великими, щоб відповідати південнокорейським слідам. Якщо сліди залишили маленькі динозаври, то у такому випадку ми не впевнені, якому саме динозаврові належать відбитки, тому що ютараптор і велоцираптор також мали більші лапи, ніж ті, які виявили у Південній Кореї», – пояснює Роміліо.

Професор Кунг Су Кім з Чинджунського університету додає, що крейдяні озерні відкладення створили ідеальні умови для збереження невеликих слідів.

«Окрім слідів Dromaeosauriformipes rarus (так називається нововідкритий вид) ми відкрили відбитки кінцівок птерозаврів, ящірок, черепах, ссавців і навіть жаби», – підкреслив він.

Dromaeosauriformipes rarus у перекладі означає «рідкісні сліди, залишені представником сімейства dromaeosaurid».

Нагадаємо, у Польщі виявили скам’янілості гігантської рептилії, подібної на ссавців.

Loading...