Новини » Політика

Представник Ради резервістів ЗСУ вважає, що ЗСУ реформують швидше, ніж у країнах НАТО

ZIK

Військові аташе країн Заходу вважають, що українські Збройні сили проходять дуже швидке реформування, якого не було в Польщі, Іспанії і навіть Німеччині. Деякі управління української армії вже перейшли на натівську структуру.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив офіцер запасу, заступник голови Ради резервістів ЗСУ Мирослав Гай.

«Щодо зобов’язань, які ми взялися виконати для вступу в НАТО, ми самі ставимо перед собою більше завдань, які потім статистично не виконуємо. Тому це дає можливість казати, що ми щось не виконали. Смішно, що НАТО не вимагало від нас виконувати всі зобов’язання. Дуже багато речей НАТО від нас не вимагає так швидко виконувати, тому що вони розуміють, що шлях реформ тривалий», – зазначив Гай.

За його словами, водночас військові аташе провідних країн вважають, що українські Збройні сили проходять дуже швидке реформування, якого не було ні в Польщі, ні в Іспанії, ані в Німеччині.

«Фахівці зауважують, що реформи вже помітні. Деякі управління вже перейшли на натівську структуру. Хочу додати, що Україна вже рік має доступ до баз НАТО. У нас є відділ кодифікації при Міністерстві оборони», – заступник голови Ради резервістів ЗСУ.

Також пан Гай додав, що Збройні сили насправді зміняться тоді, коли критична маса офіцерів і сержантів пройде вишкіл і навчання у військових академіях на військових базах країн НАТО. Коли їх буде критична маса, зміни будуть збільшуватись як снігова куля. 

«У вересні в мене було навчання військового резерву, я був у 95 бригаді, і там були представлені курсанти Одеської академії. Хлопці вже навчаються за деякими напрямами по натівських стандартах. У нас майже кожна бригада відсилає військовослужбовців на тримісячні курси. Дуже багато офіцерів їздить постійно в Європу, США навчатися в військових академіях країн НАТО», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, у вересні Президент Петро Порошенко зареєстрував у ВРУ проект закону про зміни до Конституції щодо стратегічного курсу на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.

20 вересня народні депутати скерували до Конституційного Суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

Як повідомляли, Конституційний Суд визнав конституційним закріплення у Конституції курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

Сьогодні ВРУ підтримала за основу проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору). 

Loading...