Новини » Львів 23 листопада, 2018, 16:31
Не домовилися: У Львові перевізники відмовляються безкоштовно возити пенсіонерів взамін на підвищення тарифу
Маршрутка у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Маршрутка у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Перевізники та чиновники Львівської міської ради не змогли порозумітися та напрацювати спільну позицію щодо нового тарифу на проїзд в міських автобусах.

Як інформує кореспондент ІА ZIК, сьогодні пообіді у мерії скликали брифінг за результатами зустрічі з перевізниками, на якому мали б озвучити спільну позицію. Втім, як виявилося, домовленості досягти не вдалося.

Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, повторив вимогу мера Андрія Садового про те, що міська влада піде на підвищення тарифу на проїзд лише за умови відновлення безкоштовного перевезення пенсіонерів. В обмін на таку поступку мерія готова підвищити ціну на проїзд до 8 грн. Проект відповідного рішення виконавчого комітету уже оприлюднили на сайті міської ради.

Втім, перевізники «заспівали іншої», чим неабияк здивували чиновника Андрія Білого.

Зокрема, голова Асоціації перевізників Іван Велійка заявив, що питання підвищення тарифу вони не пов’язують з перевезеннями пільгових категорій. Приватні перевізники готові знову безкоштовно возити пенсіонерів, якщо рішенням сесії міської ради у бюджеті передбачать компенсацію за це у розмірі 85 мільйонів гривень.

«Так, на сьогодні всі транспортні підприємства готові розглянути питання перегляду категорій пільговиків і дивляться на те, що, мабуть, і пенсіонерів можна взяти на обслуговування, але якщо з міського бюджету будуть виділені додаткові кошти», – сказав Велійка.

Такою відповіддю Андрій Білий був заскочений зненацька. Він спершу заявив, що якщо перевізники не поступляться, про підвищення тарифу не може і йтися.

«Коли ми говорили на круглому столі про одне, а тут озвучується інше, – значить ми не говоримо про підняття. Якщо після коригування тарифу будуть перевозитися пенсіонери безкоштовно, йдемо далі, спілкуємося з громадою, виносимо на громадські слухання ці пропозиції і рухаємося далі, якщо ні, то ми навіть це (підвищення тарифу, – авт.) не розглядаємо. Це я вам озвучував на круглому столі під час останньої зустрічі», – звернувся Білий до перевізників.

Водночас, Андрій Білий повідомив, що громадські слухання щодо підвищення тарифу уже заплановані, вони відбудеться у понеділок, 26 листопада. Тобто, попри відсутність домовленості, процедуру зміни тарифу уже запустили.

При цьому, імовірно, у бюджеті міста на 2019 рік компенсацію перевізникам передбачать більшу, аніж вони мали цьогоріч. У 2018 році за перевезення пільговиків їм компенсували 22 мільйони гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 02:40 :39