Новини » Львів 23 листопада, 2018, 12:15
ЛНУ ім. Івана Франка отримав дозвіл на реставрацію палацу Бесядецьких
Палац Бесядецьких у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Палац Бесядецьких у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні , 23 листопада, погодив містобудівні умови та обмеження на реконструкцію занедбаного палацу Бєсядецьких, який розташований на площі Галицькій, 10. Це єдиний збережений донині палац XVIII століття садибного типу у Львові.

Як інформує кореспондент ІА ZIK, містобудівні умови та обмеження на здійснення реставрації отримав ЛНУ ім. Івана Франка, звернувшись до мерії з відповідним проханням.

Університет має намір вивести з аварійного стану східну частину палацу Бєсядецьких, відбудувати його західну офіцину і пристосувати її під репрезентаційний центр. Реконструйовані приміщення планують використовувати під інноваційну науково-освітню діяльність університету.

<nbsp;>

Згідно з рішенням, ЛНУ має розробити проект реконструкції, провести його експертизу та отримати в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові дозвіл на здійснення робіт. Як зазначено у містобудівних умовах та обмеженнях, висотність будівлі та відсоток забудови – не зміниться.

<nbsp;>

Палац Бесядецьких – це єдиний збережений донині палац XVIII століття садибного типу у Львові. 1888 року палац перейшов у власність міста. 1938 року магістрат прийняв рішення створити у палаці археологічний музей. Реалізувати ці плани завадила Друга світова війна. В радянський час в палаці діяла наукова бібліотека ім. Ярослава Галана. Після проголошення незалежності він був віднесений до комунального майна обласної адміністрації. Через аварійний стан та загрозу знищення книгозбірні бібліотеку перенесли в інше приміщення на проспект Шевченка, 13. А будівлю палацу, рішенням сесії Львівської обласної ради, у 2002 році переданий на баланс Львівському національному університету імені Івана Франка. Університет мав намір зробити в будівлі історичний факультет. Ремонті роботи почали, але дуже швидко закінчили. Палац руйнувався і з часом перетворився у вбиральню.

Після розголосу у ЗМІ працівники університету прибирали палац. З приміщення і території навколо нього вивезли сміття, будинок закрили, а на брамі встановили код, який знають лише мешканці хостелу, дорога до якого пролягає територією палацу. Тоді в ЛНУ повідомили, що для відновлення палацу Бесядецьких необхідно 26,8 млн грн, а держава фінансування не надає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 22:16 :27