Новини » Суспільство 23 листопада, 2018, 23:40
Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі оновила рекорд
Вуглекислий газ
Вуглекислий газ

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі в 2017 році досягла 405,5 мільйонних часток. Останній раз така ситуація на планеті була кілька мільйонів років тому.

Про це в щорічній доповіді звітувала Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), – повідомляє vokrugsveta.ua.

Попередній рекорд був досягнутий в 2016 році, тоді концентрація парникових газів в атмосфері була на рівні до 403,3 мільйонних часток.

Спалювання викопного палива та інші промислові процеси призводять до викидів в атмосферу парникових газів – через це, як вважають вчені, в останнє сторіччя спостерігається зростання глобальної середньої температури і зміна клімату.

ВМО зазначає, що концентрація CO2 впевнено оновлює максимуми (психологічно важливий поріг в 400 мільйонних часток вона подолала в 2015 році), і передумов для перелому тенденції поки немає. За даними організації, з 1750 року концентрація CO2 в атмосфері зросла на 146 відсотків.

Концентрація метану, другого за важливістю парникового газу, також досягла нового рекордного значення в 1859 частин на мільярд за обсягом, або 257 відсотків від доіндустріальних рівнів.

Концентрація оксиду азоту в 2017 році склала 329,9 частини на мільярд, або 122 відсотка від рівнів середини XVIII століття.

Крім того, ВМО відзначає уповільнення зниження концентрації Трихлорфторметану (ХФУ-11 або CFC-11), потужного парникового і озоноруйнівної газу, забороненого Монреальським протоколом – це автори доповіді пов’язують із зростанням його виробництва в Азії.

Генсек ВМО Петтері Таалас, коментуючи висновки доповіді, підкреслив, що 3-5 мільйонів років тому, коли на Землі в останній раз спостерігалася аналогічна концентрація вуглекислого газу в атмосфері, середня глобальна температура була на 2-3 градуси вище, а рівень Світового океану – на 10-20 метрів вище, ніж зараз. Таалас зазначив, що «вікно можливостей для вирішення проблеми зміни клімату стрімко закривається».

Доповідь ВМО опубліковано напередодні чергової сесії міжнародних переговорів ООН з проблеми зміни клімату, яка пройде на початку грудня в польському місті Катовіце.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 19:55 :49