Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Газпром має заплатити Нафтогазу додаткові 22 мільйони доларів пені

Фото з відкритих джерел

Українська компанія Нафтогаз направила російському Газпрому заяву про зарахування переплат за транзит газу у жовтні цього року на суму 3,8 млн дол. Це буде погашення пені, яка наростає через небажання російської компанії платити згідно з арбітражним рішенням від 28 лютого 2018 року за транзитним контрактом.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Раніше Нафтогаз зарахував на погашення пені 18,3 млн дол. переплати за послуги транзиту, що були надані у серпні-вересні поточного року. Таким чином, загальна сума зарахувань за останні три місяці перевищила 22 млн дол.», – йдеться у повідомленні.

Якщо Газпром і далі відмовлятиметься виплачувати борг, то пеня зростатиме.

Додамо, 22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом щодо поставки газу в Україну, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зменшення ставки вартості послуг та загальної вартості послуг транзиту газу, які надаються Нафтогазом.

Всього за рішенням Стокгольмського арбітражу у транзитній справі Газпром винен Нафтогазу 4,63 млрд дол. США, з них 2,1 млрд дол. США були зараховані трибуналом в рахунок заборгованості Нафтогазу з оплати отриманого у 2014-2015 роках, але не оплаченого газу.

Послідовно відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, Газпром у 2018 році продовжує платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє Нафтогаз, який розраховує тариф у відповідності до рішення арбітражу.

Loading...