Новини » Економіка 23 листопада, 2018, 20:15
Економіст констатував – продовжувати політику нарощування боргів далі неможливо
ZIK
ZIK

Невиплата боргів держави означала б дефолт, паніку на валютному ринку, стрибки курсу. І це відбувалося б в країні, де триває військова агресія.

На цьому в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK наголосив економіст Борис Кушнірук.

Експерт, коментуючи ухвалення головного кошторису країни на 2019 рік, зазначив, що головне питання виникає до збалансованості бюджету, зокрема до того, чи Україна й далі не нарощуватиме борги, накопичені за попередній період.

«Із 2008 року до 2014 року ми набрали 56 млрд дол. відкрито і ще 4 млрд дол. – це борги «Нафтогазу», які все одно доводиться віддавати… Зрозуміло, що жити у політиці нарощування боргів – просто вже ніхто не готовий давати, і чим більше ти береш, чим більша заборгованість, тим дорожче тобі дають. Тобто кожен наступний кредит тобі стає дорожчим у ціні. Таким чином, ми ще й здорожчуємо видатки», – пояснив Борис Кушнірук.

Експерт зауважив, що вже третій рік поспіль, якщо забрати виплати за заборгованістю, доходи є більшими, аніж видатки.

З його слів, невиплата боргів держави означала б дефолт, паніку на валютному ринку, стрибки курсу.

«Не можна в одноосібному порядку оголосити дефолт без наслідків. Наслідки – це глибока девальвація, інфляція, невизначеність, це паніка. І все це відбувається не десь в Аргентині, якій не загрожує зовнішня агресія, а в Україні, де відбувається військова агресія. Тобто ми не можемо собі дозволити таку розкіш, як взяти і сказати, що ми не платимо», – заявив експерт.

Нагадаємо, вчора, 22 листопада, із суперечками та після численних нарад ВРУ ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України. Вночі Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект «бюджетного пакету» з податковими змінами. А близько 6-ї ранку ВРУ ухвалила закон про державний бюджет України на 2019-й рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 18:16 :50